Teški dani za Splićane

Branimir Korać • subota, 14.11.2009.

Peto kolo A-1 lige košarkaša donijelo je i treći poraz košarkaša Splita. Splićani su ovaj put poraženi od Vrijednosnica Darde, a prvu pobjedu upisali su Dubrovčani koji su svladali Trogir...

KK Split CO prolazi kroz najteže dane u svojoj povijesti. Europski velikan u petom kolu A-1 lige košarkaša upisao je već treći poraz i to ovaj put na gostovanju kod Vrijednosnica Darde. Uz svo poštovanje prema Vrijednosnicama, klub renomea Splita ne smije gubiti od ovakvog protivnika, svaki poraz od kluba ovog ranga samo je dokaz gdje se Splićani trenutno nalaze.

Nije se baš činilo kako bi Split mogao izgubiti ovu utakmicu. Kada je Babić ubacio u 32. minuti za 67:54, činilo se kako će Splićani znati pronaći put do pobjede, ali onda je uslijedilo sterilno razdoblje i domaćin se vratio. Serijom 12:0 Darda se vratila u utakmicu, a zadnje poene Splićani su postigli preko Sumića u 37. minuti. Do kraja susreta Čamagajevac i Gamma kreirali su seriju 5:0 i odnijeli vrijednu pobjedu.

Najbolji kod Splita bili su Jere Macura sa 16 poena i Mario Delaš s 12 poena i sedam skokova, a kod domaćina Ivan Krolo ubacio je 16 poena uz pet skokova, a Gamma i Čamagajevac dodali su po 13 poena.

Prvu ovosezonsku pobjedu upisali su košarkaši Dubrovnika koji su bili bolji od Trogira 97:87. Dubrovčani nisu imali problema u ovom susretu, već do poluvremena stvorili su osjetnu prednost koju su u nastavku susreta dodatno povećali.

Predvodili su ih Ante Vranješ s 20 poena i pet skokova te Antonio Oštrić sa 17 poena. Kod Trogira Toni Bizaca ubacio je 29 poena uz osam skokova, a Luka Drezga dodao je 17 poena i šest skokova.