Banfield i Newell's ne popuštaju

Maja Giljanović • ponedjeljak, 16.11.2009.

Ni u 14. kolu vodeća momčad Aperture nije doživjela da prvi ove godine izgubi sva tri boda. Štoviše Banfield je protiv Veleza upisao svoju devetu ovogodišnju pobjedu.

Jedina neporažena momčad Aperture ne popušta pritisak. Banfield je u 14. kolu pred svojim navijačima protiv Veleza upisao i devetu pobjedu. Gosti su izdržali prvih 45 minuta bez primljenog gola, ali su u prvih manje od 15 minuta drugog poluvremena "popili" tri gola (Rodriguez i dvaput Garcia).

U stopu Banfield prati Newell's Old Boys koji je na gostovanju protiv Chacarite pomazila sreća. Chacarita se, naime, sama pobijedila golom Zarifa u vlastitu mrežu, a Newell's od prvog mjesta dijeli samo tri gola slabija gol-razlika od Banfielda.

Colon je prestigao Estudiantes na trećem mjestu nakon što je golovima Fuertesa iz dva jedanaesterca pobijedio Argentinos Juniorse, a u Top 5 je i Independiente koji je slavio u gostima kod San Lorenza (Gandin, Gomez, Nunez).

14. kolo je donijelo tračak sunca i navijačima Rivera. Atletico je golom Gigliottija zaledio Monumental u prvoj minuti, ali je River svoju tek treću pobjedu izborio u posljednjih 20 minuta golovima Gallarda, Buonanottea i Villalbe.

River se uspeo tri pozicije na 13. mjesto, a Boca je ostala 10. nakon samo boda osvojenog na gostovanju protiv Arsenala. Medel je Bocu doveo u vodstvo u 28. minuti, ali je Alvarez u 75. izjednačio i Bocu ostavio na pet pobjeda u prvih 14 odigranih utakmica.

Da i "ćorava kokoš" koji put "ubode" pokazao je Tigre koji je protiv Godoya upisao tek drugu pobjedu (Model, Fondacaro) i osvojio svoj osmi bod.

Apertura, 14. kolo:
Arsenal - Boca Juniors 1:1, River Plate - Atletico 3:1, Chacarita - Newell's Old Boys 0:1, Colon - Argentinos Juniors 2:0, Banfield - Velez 3:0, San Lorenzo - Independiente 0:3, Tigre - Godoy 2:0