Bosnu zameo Snow

Vedran Babić • utorak, 17.11.2009.

Nadahnutom izvedbom Amerikanca Alvina Snowa košarkaši Heliosa su u 8. kolu regionalne lige upisali treću pobjedu savladavši na svom parketu Bosnu 66:60. Snow je sredinom posljednje četvrtine nanizao deset koševa i praktički sam odlučio utakmicu koja je do tada bila u egalu...

Košarkaši Bosne iz Domžala se put Sarajeva vraćaju zameteni snijegom! Ne, nije ih u slovenskom gradu zahvatila mećava niti snježno nevrijeme, već Amerikanac Alvin Snow, koji im je s deset uzastopnih koševa u posljednjoj četvrtini presudio i nanio im sedmi poraz. U 34. minuti na semaforu je stajao rezultat 52:52, a onda je Snow s deset koševa prelomio susret, okončavši ga s ukupno 17 koševa, što ga je učinilo najboljim strijelcem večeri.

Do te završnice Helios je igrao nadređenu ulogu i konstantno vodio. Bosna je jedino vodstvo ostvarila u samom početku (2:0), da bi nakon toga domaćini preuzeli igru i ubrzo poveli 13:6. Prva četvrtina je završila 16:13, a tricom Marija Dundovića Helios je u 18. minuti poveo s najvećih 30:22.

Na poluvremenu je rezultat bio 33:29, a početkom nastavka Helios je ponovno otišao na osam razlike (44:36). Ipak, ovoga puta Bosna je uzvratila i serijom 7-0 smanjila na samo 44:43. U narednih nekoliko minuta trajala je rezultatska neizvjesnost, koju je poništio Snow već spomenutom serijom 10-0 u posljednjoj četvrtini.

Osim Snowa, u pobjedničkim redovima još su se istakli Alijaksej Laškevič sa 14 koševa i šest skokova, zatim Jure Močnik s 12 koševa i čak deset asistencija te Dejan Delić s također 12 koševa. Kod gostiju najbolji strijelac je bio Suad Šehović s 13 koševa, a slijede ga Goran Bajić s 12 koševa i osam skokova te Donald Copeland s 11 ubačaja.