Liga prvaka - Skupina A, 6. kolo, 19.11.2009.
Čehovski Medvedi 37:32 CSM Constanta
CSM Constanta

Medvedima drugi dio dovoljan za pobjedu

Matej Milanović • petak, 20.11.2009.

Čehovski Medvedi su pobjedom nad Constantom otvorili šesto kolo skupine A rukometne Lige prvaka. Rumunji su na poluvremenu vodili, ali su u konačnici glatko izgubili s 37:32...

Constanta je u prošlom kolu doma izgubila od Čehovskih Medveda. U Rusiji su krenuli bolje i čak vodili na poluvremenu s 19:17. Činilo se da bi najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela Lige prvaka moglo doći do novih bodova, no domaći su odigrali fantastično drugo poluvrijeme.

Medvedi su drugih trideset minuta dobili s 20:13 i potpuno preokrenuli utakmicu. U dva međusobna susreta su Rusi tako prešli Rumunje na ljestvici i doveli su jako ugodnu situaciju, dok je Constanta pala na četvrto mjesto i morat će se još dosta potruditi kako bi izborila osminu finala.

U idućem kolu Medvedi dočekuju na svom terenu Valladolid. Valladolid u ovom kolu igra s PAOK-om te će gotovo sigurno vratiti drugu poziciju. To znači da bi pobjeda s Španjolcima dovela Medvede na drugu poziciju i jako blizu kvalifikaciji.

Constanta će pak otići na jako teško gostovanje kod Montpelliera. Francuzi su u tom susretu izraziti favoriti i tražit će osvetu za neočekivani poraz u Rumunjskoj.