Liga prvaka - Skupina A, 6. kolo, 22.11.2009.
OTP Bank Pick Szeged 26:33 Montpellier
Montpellier

Kavtičnik potopio Szeged

Matej Milanović • ponedjeljak, 23.11.2009.

Utakmicom Pick Szegeda i Montpelliera okončano je šesto kolo rukometne Lige prvaka. Francuzi su gostovanje u Mađarskoj riješili jako dobrim drugim poluvremenom. Ovom pobjedom Montpellier je došao na korak od plasmana u osminu finala. Odličan je bio Slovenac Kavtičnik s deset golova...

Pick Szeged je dobro odigrao prvo poluvrijeme protiv jednog od favorita ovogodišnje Lige prvaka, francuskog Montpelliera. Francuzi su na odmor otišli s prednošću, ali minimalnom, 16:15.

U nastavku je Montpellier preuzeo kontrolu utakmice i na kraju slavio sa visokih i mirnih 33:26. Kod domaćih su po pet golova zabili Žvižej i Krivokapić. U redovima Montpelliera je odličan bio Vid Kavtičnik s deset golova od čega tri sedmerca, a sedam je postigao Guigou koji je također realizirao tri sedmerca.

Montpellieru je za matematičku potvrdu plasmana u osminu finala potrebna još samo jedna pobjeda, dok je Pick Szeged u jako neugodnoj poziciji, s čak tri boda zaostatka za Constantom. U idućem kolu, koje će se igrati u veljači, Mađari će u goste kod PAOK-a, a Montpellier će ugostiti upravo Constantu.