Liga prvaka - Skupina C, 6. kolo, 21.11.2009, 15:30 h
Alingsas HK 23:32 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši prošli i Švedsku

Ivor Krapac • subota, 21.11.2009.

Rukometaši Croatia osiguranja proslavili su i treću ovosezonsku pobjedu u Ligi prvaka na sjeveru Europe. Nakon gostujućih slavlja protiv norveškog Fyllingena i danskog FCK-a, Zagrebaši su u šestom kolu skupine C s devet pogodaka prednosti bili jači od švedskog Alingsasa, koji se držao u igri samo u početnoj fazi oba poluvremena...

Hrvatski prvaci su bez većih poteškoća uzeli ono po što su došli u švedski Trollhättan. Domaći Alingsas, opterećen izostancima Bliznaca, Ivelanda i Kangasa na vanjskim pozicijama, pao je s visokih 32:23, a prave probleme Zagrebaši su imali jedino početkom susreta i na otvaranju drugog dijela.

Početak je bio šokantan. Gorazd Škof je već u drugom napadu domaćina više neoprezno nego grubo izašao na Enströma pokušavajući presjeći kontru, pritom je srušio švedskog igrača, a francuski sudački dvojac Dentz - Reibel nije imao milosti, prvom vrataru Zagrebaša pokazao je crveni karton.

Vezane vijesti

U igru je, tako, odmah morao Marin Šego, a njemu i Zagrebovoj 6-0 obrani trebalo je vremena za zagrijavanje. To razdoblje dobro su koristili domaći rukometaši, koji su do sredine prvog poluvremena uglavnom vodili, najviše s dva razlike, no čim su u CO-u stvari obrambeno sjele na svoje mjesto, a Šego "skinuo" nekoliko udaraca u kratkom periodu, stvari su se okrenule vrlo brzo.

Nakon što su gubili sa 6:5, hrvatski prvaci su do 20. minute serijom od šest pogodaka okrenuli na 10:6, a raspucani Lazarov i pomoć Lubeja, Gojuna i Kopljara, koji su dobili priliku u napadu potkraj prvog poluvremena, odveli su Zagrebaše i korak dalje, do visokih 16:8 u 27. minuti.

Isključenja Kopljara i Gojuna u posljednje tri minute prvog dijela pomogla su domaćima da smanje na 16:10 na poluvremenu, a pogoci Enströma i Sjöstranda u ranoj fazi drugog dijela približila su Alingsas na samo 18:16 u 37. minuti. Taj dio utakmice podsjetio je na Zagrebov pad u igri kojim su potpuno zakomplicirali prošlotjednu utakmicu u Danskoj, no u nastavku se pokazalo da švedska momčad ipak nije snage FCK-a, a osim toga, hrvatski prvaci su nešto i naučili iz muka u koje su upali prošle nedjelje.

Špoljarić, Loke i dvaput Lazarov su do 42. minute vratili Zagrebaše na šest golova prednosti (22:16), a do kraja Šveđani više nisu stigli bliže od četiri pogodaka razlike. U završnici su se čak potpuno raspali - nakon minusa od 26:21 u 53., do kraja susreta zabili su još samo dvaput, a Marino Marić i Manuel Štrlek su se na drugom kraju terena pobrinuli za bijeg CO-a do konačnih 32:23.

Momčad Senjanina Maglajlije i Mirka Bašića došla je do nova dva boda s devet pogodaka Lazarova (jedan sa 7 m), dok su Balić, Štrlek i Tonči Valčić dodali po četiri gola. Šego je ubilježio osam obrana, a 22-godišnji Luka Bumbak, koji je dobio priliku nakon lošeg otvaranja drugog poluvremena, "skinuo" je pet udaraca domaćih.

Najbolji Alingsasovi igrači bili su Johan Petersson (pet golova, jedan sa 7 m) i vratar Richard Kappelin (14 obrana).

Zagrebaši su, tako, zaključili ovogodišnji put u Ligi prvaka s dvije uzastopne gostujuće pobjede, a idući susret čeka ih dogodine, 13. veljače u zagrebačkoj Areni protiv FCK-a.