Ciudad Real ostao neporažen

Goran Markuš • nedjelja, 22.11.2009.

Šesto kolo Lige prvaka donijelo nam je pravu rukometnu poslasticu - uzvratni ogled Ciudad Reala i HSV-a koji je kao i prije nepuna dva mjeseca na njemačkom tlu otišao u korist sjajnih Španjolaca. Odličan posao odradio je i FCK koji se nakon tijesnog poraza od našeg CO Zagreba iskalio na slabašnim Norvežanima, Fyllingenu koji se bez osvojenog boda tako još uvijek čvrsto drže samog dna u ukupnom poretku skupine C...

U derbiju šestog kola rukometne Lige prvaka Ciudad Real ponovno je svladao njemački HSV i tako ostao jedina neporažena momčad skupine C. Golom našeg Igora Vorija (6 golova) gosti su sa sjajnih 0:2 otvorili susret, no domaćin se budi i do poluvremena prelazi u sasvim solidno + 2 vodstvo.

Niti u nastavku Ciudad se nije uspio odvojiti. Upravo suprotno, gosti su već na polovici poluvremena ponovno prešli u prednost, no na njihovu žalost domaćin se vrlo brzo oporavio i nakon novog bijega na + 2 u 46. minuti utakmice prednost do samog kraja susreta više nisu ispustili.

Vezane vijesti

Uz Igora Vorija šest golova za goste postigao je i sjajan Krzysztof Lijewski dok je drugi Hrvat njemačke momčadi, Domagoj Duvnjak protivničku mrežu pogodio tri puta. Sa po četiri gola domaćine je predvodio trojac Gull - Rodriguez - Aguinagalde, a sasvim solidna dva zgoditka postigao je i iskusni Pero Metličić.

Nakon tijesnog poraza od našeg CO Zagreba rukometaši FCK dobro su se ispuhali na norveškom Fyllingenu koji je tako i nakon šest ovosezonskih europskih ogleda bez ijednog osvojenog boda. Domaćini su ozbiljnije parirali tek u uvodnih 20 minuta nakon čega gosti, posebice obrambeno, potpuno zasjenjuju Fyllingen i mirnom igrom sa velikih + 9 privode susret kraju.