Inter se odvojio, Parma blizu vrha

Ivana Spahija • subota, 21.11.2009.

Nogometaši Intera nisu dopustili iznenađenje u susretu 13. kola Serie A. Crno-plavi su na gostovanju kod fenjeraša Bologne rutinski uzeli sva tri boda i time, barem trenutno, prednost ispred drugoplasiranog Juventusa povećali na osam bodova. U drugom susretu dana Parma je na gostovanju u Firenzi uzela bodove Fiorentini i time se uspela na visoko treće mjesto na ljestvici.

Nogometaši Intera rutinski su odradili gostovanje u Bologni kod istoimenog fenjeraša, gdje su rezultatom 3:1 uzeli nova tri boda i učvrstili prvo mjesto na ljestvici. Crno-plavi su se ponešto namučili u prvom dijelu kada su im domaćini prilično dobro parirali, no nakon povratka iz svlačionice nogometaši Bologne su ostali bez goriva, a gosti ubacili u brzinu više i rutinski slavili pobjedu.

Gosti su agresivno ušli u susret i u prvih desetak minuta u nekoliko su navrata opasno zaprijetili vratima Viviana. Pritisak na obranu Bologne crno-plavima se isplatio u 22. minuti susreta kada je Milito nakon dodavanja Lucija pronašao put do mreže Viviana za vodstvo Intera od 1:0. Radost gostiju iz Milana potrajala je samo minutu, Adailton je idealno uposlio Zalayetu koji je preveslao gostujuću obranu i matirao Julija Cesara za izjednačenje.

Krajem prvog dijela gosti su uspjeli doći do vodstva, igrala se 42. minuta kada je izveden udarac iz kuta za Inter, obrana Bologne je potpuno zastala, a Balotelli se našao potpuno sam i samo pospremio loptu u mrežu za vodstvo crno-plavih od 2:1. Nakon povratka s odmora nastavila se dominacija Intera, gosti su lijepu priliku za povećanje vodstva propustili u 57. minuti kada je Milito pogodio gredu, a pet minuta kasnije Viviano je uspio ukrotiti opasne pokušaje Cambiassa i Stankovića.

Silni promašaji Intera u konačnici ipak nisu bili kažnjeni novim pogotkom Bologne, već je u 73. minuti kombinacija Milito - Cambiasso slomila otpor domaće obrane, a Argentinac je uspio matirati Viviana i postaviti rezultat na konačnih 3:1 za aktualnog talijanskog prvaka. Interu su nova tri boda donijela trenutno povećanje prednosti ispred drugoplasiranog Juventusa, koji s utakmicom manje za crno-plavima zaostaje osam bodova.

U drugom susretu dana odlična Parma šokirala je Fiorentinu na gostovanju u Firenzi i rezultatom 3:2 uzela vrijedna tri boda za proboj na sam vrh ljestvice. Dojučerašnji drugoligaš je dobrom predstavom na stadionu Artemio Franchi zasluženo slavio pobjedu i s nova tri boda trenutno se uspeo na visoko treće mjesto na ljestvici, a Viole su se spustile za jedno mjesto i trenutno su peta momčad lige.

Dobru igru gostiju na samom početku prvog dijela Viole su ukrotile pogotkom Gilardina u 22. minuti susreta, no niti vodstvo Fiorentine nije zaustavljalo raspoložene nogometaše Parme, koji su pet minuta kasnije uspjeli izjednačiti. Zaccardo je dobro uposlio Amorusa koji je s lakoćom matirao domaćeg vratara Freya i poravnao rezultat na 1:1.

Nakon povratka s odmora, točnije, u 52. minuti, uslijedio je novi hladan tuš za Viole. Galloppa je iz daljine ubacio loptu prema sredini, a Bojinov s ruba prostora pronašao put do mreže domaćina za vodstvo Parme od 2:1. Fiorentina se u igru ponovno vratila u 62. minuti kada je Gilardino po drugi put u susretu pronašao put do mreže Mirantea, ali je pet minuta kasnije Lanzafame iskoristio jednu od brojnih prilika gostiju i matirao Freya za konačnih 3:2 i vrijedna tri boda Parmi koja je stavljaju na visoko treće mjesto na ljestvici.