Fenerbahče slomio litavski otpor

Borna Rupnik • srijeda, 25.11.2009.

U srijedu je u Ciboninoj skupini A odigran još jedan važan susret u borbi za prolazak među 16 najboljih klubova Starog kontinenta. Fenerbahče je u Litvi svladao Žalgiris 84:78 i zadržao se u gornjem dijelu poretka...

Turski Fenerbahče iz Litve se vraća s vrijedna dva boda. U Kaunasu su pred 4.000 Žalgirisovih navijača pobijedili domaćina i domogli se treće pobjede u skupini A Eurolige te će s olakšanjem čekati sljedeće kolo i teško gostovanje u Barceloni.

Litavci su krenuli vrlo ambiciozno i poveli 20:13. Međutim, Bogdan Tanjević tada je promijenio nekolicinu igrača na parketu i Fenerbahče je začas uhvatio priključak. Djelomično zahvaljujući i našem Gordanu Giričeku te njegovim ubačajima pri kraju prve četvrtine, na prvi odmor otišlo se samo s košem prednosti za Žalgiris (24:23).

Vezane vijesti

Sastav Gintarasa Krapikasa, koji je u Zagrebu poražen 64:52, ipak nije dopustio potpuni preokret. Sve do poluvremena imali su nekoliko poena viška, a u nastavak se ušlo s 43:37 na semaforu.

Drukčiji je rasplet u drugom poluvremenu s tri trice najavio Damir Mršić Kaan. Fenerbahče je poveo 51:49, no Litavci im dugo nisu dopuštali osjetniji bijeg.

Dvoboj je naposljetku prelomljen dvije i pol minute prije isteka vremena. Tada je za 73:69 pogodio Lynn Greer, Žalgiris je propustio realizirati dva uzastopna napada, a Semih Erden pogađa za 76:69. Turcima je preostalo samo rutinski privesti utakmicu kraju.

Žalgiris je tako nakon uvodne pobjede upisao i četvrti uzastopni poraz. Domaćine je s 19 pogodaka i sedam skokova predvodio Pocius, Salenga je dodao 17, a Brown koš manje. U pobjedničkim redovima najefikasniji je bio Mršić Kaan sa 16 koševa, a ostatak ekipe bio je vrlo izjednačen: Onan je ubacio 13, Erden i Giriček po 12, a Kinsey i Asik deset koševa.