Vodeni sportovi

Partizan razbio Budvu, pobjeda Primorca

Matej Milanović • subota, 28.11.2009.

Počela je vaterpolska Euroliga. Partizan je u potpunosti nadigrao Budvu u derbiju skupine C s 9:3. Primorac je u lov na obranu naslova krenuo domaćom pobjedom s Panionosom od 10:6, Jadran iz Herceg Novog izgubio je kod Barcelonete 11:9.

U skupini A Barceloneta je iznenadila Jadran iz Herceg Novog. Crnogorci su svaku od prve dvije četvrtine dobili s 3:2 te su nakon 16 minuta imali dva pogotka prednosti. Španjolci su tu prednost poništili već u trećoj četvrtini te se na zadnji odmor otišlo s 8:8.

Jadran se nije uspio probuditi u posljednjoj četvrtini te je Barceloneta u konačnici slavila s 11:9. Kod obje momčadi su najbolji strijelci imali tri gola. Kod domaćih je to bio Javier Garcia Gadea, a kod Jadrana Aleksandar Radović.

U grupi B, u kojoj je i Jug, Primorac iz Kotora je došao do visoke pobjede od 10:6 protiv Panioniosa. Kotorani su krenuli odlično i poveli 4:1 nakon prvih osam minuta. Na poluvrijeme se otišlo sa 6:4, a domaći su obje posljednje četvrtine dobili s 2:1 za konačnih 10:6.

U grupi C Honved je odlično krenuo s Olympiacosom povevši 2:0 nakon prve četvrtine, no do poluvremena su gosti izjednačili na 5:5. Utakmica je odlučena u zadnjoj četvrtini koju je Honved dobio dva razlike za konačnih 12:10. Kod Mađara je 4 gola zabio Gergo Marniz, tri Marton Szivos, kod Grka je pak čak pet puta bio precizan Theodoros Chatzitheodorou.

Očekivao se veliki derbi u Budvi između domaćina i Partizana, no u konačnici su gosti slavili s ogromnom razlikom. Srbi su prvi četvrtinu dobili s 3:0, a do poluvremena je prednost porasla na 6:2. U konačnici su domaćini doživjeli blamažu izgubivši s čak 9:3. Domaće je potopio Andrija Prlainović s pet golova.

U skupini D Sintez iz Kazana došao je do pobjede nad Egerom odličnim prvim poluvremenom. Rusi su prvu četvrtinu dobili s dva pogotka prednosti, a na poluvrijeme su otišli sa 6:3. Mađari su u posljednjih osam minuta smanjili na 8:6, ali nisu bili ni blizu bodu. Posebno se istaknuo domaći Aleksander Aksenov s tri pogotka.