Vodeni sportovi

Mladost krenula laganom pobjedom

Matej Milanović • nedjelja, 29.11.2009.

Mladost je u prvom kolu vaterpolske Eurolige ostvarila laganu pobjedu protiv Vojvodine na gostovanju u Novom Sadu. Žapci su slavili 7:2.

Mladost je prvu četvrtinu dobila minimalno, 2:1. Susret su dobrim dijelom riješili u drugoj dionici nakon koje su vodili s 5:1. Prednost je dodatno narasla na 7:2 u trećoj četvrtini. U posljednjih osam minuta izostali su pogotci te je Mladost proslavila laganu i uvjerljivu pobjedu.

Kod Žabaca su se posebno istaknuli Petar Muslim i Igor Hinić s dva pogotka svaki. U idućem kolu Mladostaše čeka nešto ozbiljniji posao, budući da će u Zagrebu ugostiti Barcelonetu. Španjolci su u prvom kolu svladali Jadran iz Herceg Novog. Upravo će Crnogorci na svom bazenu igrati protiv najslabije momčadi skupine, Vojvodine.

U posljednjoj utakmici prvog kola Eurolige Pro Recco je došao do uvjerljive pobjede kod ruskog Šturma. Do poluvremena su Talijani poveli samo 7:6, no domaćini su se potpuno raspali u zadnje dvije četvrtine koje su izgubili sa 6:1 i omogućili gostima lagano slavlje. Kod Rusa je tri gola zabio Sergej Garbuzov, a isto toliko su za Recco postigli Vanja Udovičić i Alessandro Calcaterra. Jedan pogodak upisao je i Damir Burić.