Varteks di Caprio 24:24 Međimurje
Međimurje

Odlična utakmica završila tučnjavom

Ivana Strahija • subota, 28.11.2009.

Sve do 10 sekundi pred kraj susreta Varaždinci i Čakovčani igrali su fantastičan, pravi muški rukomet. No, tad su pokvarili dojam upriličivši na parketu dvorane Graberje tučnjavu, čiji je rezultat bio dva crvena kartona.

Varteks di Caprio –MKA*IPC 24:24 (13:10)

Varaždin, dvorana Graberje, gledatelja 500
Suci: Cindrić, Gonzurek (Osijek)

Varteks di Caprio: Žitnjak, Špelić, Jeftić 2, Jagačić 7 (7), Žnidarić 1, Huđ 1, Žganec, Štimac 1, Prole 1, Knez 4, Turković, Batinović 3, Ledinski 4, Stepančić

Obrane: Tolić -, Grd 18
Sedmerci: 7/7
Isključenja: 8 minuta

MKA*IPC: Pažin, Rodik 5, Barić, Balog, Karačić 5 (2), Crnić 1, Zadravec, Turk 1, Mesarić, Krajner 2, Pašalić 1, Herman 3, Ćavar 2, Jelinić 4 (1)

Obrane: Lončar 1, Sladoljev 10
Sedmerci: 3/3
Isključenja: 10 minuta

Uistinu dobru utakmicu pružili su 500-tinjak gledatelja rukometaši s obje strane Drave. Igrali su i jedni i drugi rukometaši borbeno, do zadnje sekunde napeto, a na mahove iznimno agresivno.

Bolje počinju gosti iz Čakovca, koji do 11. minute stvaraju prednost +3 (1:4). Oba su vratara, Sladoljev i Grd (koji je ušao nakon pet slabih minuta Tolića), spustila rolete na svoje golove, pa se do pogodaka teško dolazi. Ipak, lakše je to bilo MKA*IPC-u, ili se barem tako činilo.

Nakon 11. minute kao da su se i Varaždinci zagrijali, te počinju igrati obranu kojoj se Čakovčani nisu znali oduprijeti. Varteksovci zaustavljaju Međimurce visoko i ne daju im da se približe liniji šest metara, što ovi teško podnose i nakon svega par minuta takve igre počinju promašivati, uz pokoju nepotrebnu tehničku grešku i pogrešno dodavanje.

Uz obrane i dalje superiornog vratara Grda Varteksu treba svega osam minuta da preokrenu rezultat u potpunosti, pa na semaforu stoji 7:5 u 19. minuti. Publika se posebno veselila brzim kontrama Ledinskog, a Sladoljevu nije uspijevalo zaustaviti njegove šutove. Do isteka 30. minute domaći su povećali prednost na +3 (13:10).

Drugo poluvrijeme Varaždinci samo nastavljaju gdje su stali. Grd brani šut iz kontranapada Ćavara i Jelinića, a Prole zabija za 14:10. Isključen je potom Huđ, što Čakovčani vrlo mudro koriste i dolaze na svega –1 (14:13) pogocima Rodika i Karačića, no potom je isključen Herman, pa se Varaždin vraća na +3 (17:14).

U 48. minuti, nakon još jednog sedmerca čiji je siguran realizator Jagačić, Varteks ima čak +4 (19:15), da bi se zatim dalo naslutiti da domaćima počinje nedostajati snage. Od 54. minute, čak i uz isključenog Ćavara, dakle s igračem manje, IPC izjednačuje rezultat na 23:23, a u zadnje se tri munute odigrala cijela drama u malom.

Prvo Jeftić vodi Varteks na 24:23, pa Crnić izjednačava na 24:24 u 59. minuti, a u napadu Varteksa koji je uslijedio zabljesnuo je gostujući vratar Lončar, obranivši jedan ali iznimno vrijedan šut.

Tridesetak sekundi imaju Čakovčani za zadnji napad, a kako im je bod u džepu nemaju se čega bojati. Sekunde gmižu, redaju se dva time-outa, a s semaforom na 59:51 konačno su gledatelji trebali vidjeti završnicu. Tada odjednom, naizgled iz ničega, počinje tuča, u kojoj su par minuta sudjelovali i jedni i drugi igrači i bez gledanja snimke susreta teško je reći tko je započeo bitku.

Kad su službene osobe, redari i suci konačno uspjeli raščistiti nered na parketu, i nakon što su Turk i Prole dobili po crveni karton, ostalo je Međimurcima dovoljno vremena da izvedu slobodno bacanje, koje nije završilo u golu.