Osijek 26:32 Metković Mehanika
Metković Mehanika

Metkovcima bodovi u Osijeku

Željko Kubatka • nedjelja, 29.11.2009.

Slabi i neraspoloženi osječki rukometaši nisu predstavljali veći problem gostima iz Metkovića...

OSIJEK – METKOVIĆ 26:32 (13:16)

Premijer liga – 12. kolo
SD Zrinjevac – Osijek, gledatelja: 100.
Suci: Cerniar - Grubišić

OSIJEK: Juzbašić, Mišić 1, H. Kordi, Babić, I. Kordi, Jurić 8(4), Lojaničić 2, Rajković, Šikić 3, Stojanović 3, Veraja 4, Skaramuca, I. Jurić, Pahanić 5.
Trener: Hrvoje Privšek.

Obrane: Rajković (10+0), Juzbašić (3+0)
Sedmerci: 4/4
Isključenja: 8 minuta

METKOVIĆ: Granić, Ilić, Kolovrat 6, Ćužić 7(1), Vidović 1, Karabatić 2(1), I. Sršen, Marić, Pušić, Jurković 1, Brozović, Sabljić 2, Đurković 6, D. Sršen, Paponja 7.
Trener: Slavko Ujdur

Obrane: Granić (18+0), Pušić (0+0)
Sedmerci: 2/2
Isključenja: 16 minuta.

Bila je to slaba predstava osječkih rukometaša u susretu 12. kola Premijer lige protiv Metkovića. Osječani su odlično započeli utakmicu, poveli 5:1 i - stali. U 12. minuti su Metkovci prvi puta poravnali na 5:5 i poveli golom odličnog Ivana Đurkovića. Neko vrijeme su domaći rukometaši uspijevali držati priključak ali kako se približavao kraj prvog dijela gosti su sve više preuzimali inicijativu i vodstvo.

Na odmor se odlazi s tri gola prednosti za goste (16:13) i s uvjerenjem da domaći ne mogu odigrati još trideset minuta mlake obrane i bezidejnog napada.

Sve nade osječke malobrojne publike u dvorani Zrinjevac su bile pokopane sredinom drugog dijela, kad rukometašima Osijeka ništa ne uspijeva, pogotovo u napadu, dok s druge strane odlični Kolovrat i Ćužić pune mrežu domaćeg vratara Rajkovića. Kada su rukometaši Metkovića poveli 29:18 jasno je bilo da bodovi odlaze u grad mandarina.

Osječki trener Hrvoje Privšek je pred kraj utakmice pružio priliku i mladim rukometašima od koji se istakao Luka Stojanović s tri gola. Osječki kapetan Marin Jurić je bio najefikasniji igrač utakmice s osam golova, a treba napomenuti da je Osijek nastupao bez Tomaševića, koji je napustio klub, i Androša kojemu slijedi operacija koljena i oporavak.

U redovima pobjednika u vanjskoj liniji su odlično odigrali Ivan Đurković i Rudolf Čužić te krila Andrej Paponja i Smiljan Kolovrat, te vratar Ante Granić s 18 obrana.