Poreč slavio u Kutini

Ivana Strahija • ponedjeljak, 30.11.2009.

Jedini koji je uz MKA*IPC i Metković uzeo bod(ove) u gostima jest Poreč, koji je s 35:29 svladao Moslavinu. U svim ostalim susretima domaća je dvorana donijela domaćim rukometašima potrebno samopouzdanje.

Kutinjani i nakon ovog kola ostaju posljednji na tablici Premijer lige, a bodove je ovog puta odnio Poreč. Čini se da je prevagu odnijelo bolje otvaranje gostiju, koji u kratko vrijeme rade četiri pogotka viška, što domaći više nisu uspjeli nadoknaditi. Najbolji u pobjedničkim redovima bio je Mataija (10), dok je kod gubitnika to bio Lukes (7).

Zagrepčani su očekivano bili bolji od Siscije, te su po 60 minuta odigranih u Dugom Selu imali 15 golova više od svojih protivnika. Siščani su se dobro držali u prvim minutama, no kad je CO krenulo više se, dakako, nisu mogli nositi s najboljom hrvatskom ekipom. Najviše je golova za CO dao Gojun (10), dok su za Siščane po šest dali Svalina i Bjeliš.

Zamet je s +4 obranio riječku dvoranu od Medveščaka, koji unatoč ravnopravnom startu utakmice, nije uspio zadržati tempo s domaćinima i u drugom dijelu. Za Riječane je najviše golova dao Ivanković (9), dok je kod gostiju iz Zagreba najbolji bio Tarabochia (8).

Iako 28:25 u susretu Buzeta i Dubrave ne zvuči uzbudljivo, utakmica je svakako bila, jer su gosti uistinu pokazali što znači boriti se do zadnjeg daha. Samo su velikom koncentracijom Buzećani uspjeli ostati u vodstvu te na kraju uzeti bodove s kojima ostaju uz bok najboljima. Najviše golova za domaće je postigao Vrkljan (10), a za goste je najprecizniji bio Šandrk (8).

Vrlo uvjerljivo je Nexe svladao goste iz Splita, a konačnih 13 dovoljno kazuje o razlici u kvaliteti između drugog s vrha i drugog s dna. Tijekom cijelog susreta je Nexe držao uzde utakmice u svojim rukama, a nakon 30 minuta su Splićani počeli uvjerljivije zaostajati za svojim domaćinima. Za goste je najviše pogodaka dao Mandalinić (8), a za domaće F. Lelić (7).

Manje uvjerljiva je bila pobjeda Karlovčana protiv gostiju iz Bjelovara, no i sa svega +1 oba boda ostaju kod kuće. Gledatelji u Karlovcu, njih preko 1000, moglo je vidjeti zanimljiv i uzbudljiv susret, u kojem su korak s gostima hvatali domaći. Rukometaši Karlovca su tek u posljednjoj četvrtini susreta došli po prvi puta u vodstvo, koje su dobrom obranom uspjeli i sačuvati. Najviše golova za domaće je dao Batinić (11), a za goste Jurjević (6).