Kiel se mučio s Wetzlarom

Matej Milanović • nedjelja, 29.11.2009.

U 12. kolu rukometne Bundeslige Magdeburg je doživio novi poraz, ovaj put na gostovanju kod Grosswallstadta. Gummersbach je teško došao do bodova protiv Mindena, a odličnu su utakmicu imali Vedran Zrnić i Drago Vuković sa devet odnosno šest golova. Lübbecke je dobrim drugim dijelom došao do boda s Hannover Burgdorfom, dok je Kiel u drugom poluvremenu razbio Wetzlara.

Kiel se s Wetzlarom neočekivano mučio čak 40 minuta. Gosti su naime serijom od pet pogodaka poveli 13:8 u 21. i na poluvrijeme su otišli s +4, 18:14. Kiel je utakmicu preokrenuo između 39. i 52. minute igre serijom od 11:2 za prednost od 29:22. Wetzlar se do kraja utakmice više nije uspio vratiti u igru. Kod Kiela je osam golova zabio Kim Andersson, a Michael Allendorf je postigao devet pogodaka.

Grosswallstadt je na svom terenu ugostio Magdeburga. Obje momčadi se nalaze na polovici ljestvice, a domaći su u 22. minuti prvi put došli do osjetnije prednosti, 12:8. Domaći su četiri pogotka prednosti zadržali i do poluvremena, a Magdeburg se tek serijom od tri gola približio na 28.27 pet minuta prije kraja utakmice.

Ipak, nisu uspjeli uhvatiti priključak te je Grosswallstadt izvukao puni plijen. Jens Tiedtke je zabio osam golova za domaće, a kod Magdeburga je odličan bio Robert Weber s 11 zgoditaka od kojih dva sa sedam metara.

Gummersbacch je poveo 4:0 protiv Mindena, no gosti su ubrzo izjednačili. Na poluvrijeme se otišlo s 15:15. Gosti su bolje otvorili drugo poluvrijeme s tri uzastopna pogotka, ali je već u 36. minuti Gummersbach izjednačio.

Domaći su petnaestak minuta vodili s pogotkom do dva prednosti, a Minden je dvije minute prije kraja utakmice izjednačio na 29:29. Međutim do kraja utakmice gosti više nisu zabili te su domaći proslavili pobjedu od 31:29. Vedran Zrnić zabio je devet golova od čega četiri sedmerca, dok je Drago Vuković dodao šest golova. Aljoscha Schmidt je predvodio Minden s osam golova, od kojih dva sa sedam metara.

Lübbecke je s Hannover Burgdorfom krenuo dobro i poveo 3:0, no serijom od osam golova Hannover Burgdorf je do 24. minute preokrenuo na 11:6.Gosti su na poluvrijeme otišli s 15:10, a u sedmoj minuti nastavka došli su i do +7.

Lübbecke je dugo lovio protivnike i ulovili su ih trideset sekundi prije kraja golom Arnea Niemeyera za konačnih 24:24. Thorir Olafsson i Niemeyer zabili su šest golova kod Lübbeckea, a isto je toliko zgoditaka postigao Frank Habbe kod gostiju.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710