Duvnjak ponovno predvodio HSV

Matej Milanović • četvrtak, 26.11.2009.

Odigrane su još dvije utakmice 12. kola te zaostali susret četvrtog kola između Hamburga i Dormagena kojeg su domaćini lakoćom dobili uz sedam golova Duvnjaka. U ostale dvije utakmice Flensburg je došao do važne pobjede na gostovanju kod Rhein Neckar Löwena, a Melsungen je na svom terenu iznenadio Göppingen...

HSV i Dormagen su nadoknadili zaostalu utakmicu četvrtog kola. Domaći su se mučili cijelom tijekom prvog poluvremena.Uspjeli su na odmor otići s prednošću, iako minimalnom, od 14:13. Stvari su na svoje mjesto sjele u nastavku. Nakon nešto više od četiri minute drugog poluvremena Hamburg je vodio 19:14.

Do deset pogodaka prednosti su došli u 45. minuti pri rezultatu 28:18, no razlika je nastavila rasti sve do 36:19 čime je okončana serija od 15:2 u korist Hamburga. Do kraja utakmice više nije bilo nikakvih posebnih uzbuđenja. Kod HSV-a je ponovno najbolji bio Domagoj Duvnjak koji je zabio sedam golova. Igor Vori je postigao četiri, a Blaženko Lacković jedan zgoditak. Kod Dormagena je pak najbolji bio Christoph Schindler sa šest golova.

Rhein Neckar Löwen je u sklopu 12. kola ugostio jako opasni Flensburg. Lavovi su krenuli dobro i poveli 9:5 u 14. minuti, no svega sedam minuta kasnije stiglo je izjednačenje gostiju na 10:10. Domaći su četiri i pol minute prije kraja prvog dijela vodili 13:12, no do sirene više nisu zabili te je Flensburg u svlačionice otišao s prednošću od 15:13.

U nastavku se Rhein Neckar Löwen tek par puta i to u početnim minutama približio na -1. Zadnji put se to dogodilo u 38. minuti pri rezultatu 18:17 za Flensburg. Nakon toga su gosti vratili nešto mirnije vodstvo i održavali prednost između dva i šest razlike sve do kraja.

Olafur Stefansson je zabio šest golova za domaće od čega pola sa sedam metara, kod Flensburga je pak odličan bio Oscar Carlen koji je postigao sedam zgoditaka. Valja na kraju spomenuti da je na susretu isključeno čak pet igrača, od čega četiri gostujuća i to samo dvojica zbog trećeg isključenja.

Iznenađenje se dogodilo i u Kasselu gdje je Melsungen iznenadio visokoplasirani Göppingen. Domaći su poveli 8:4 u 15. minuti. Četiri minute kasnije došli su i do pet pogodaka prednosti, no gosti su puno bolje odigrali završnicu prvog dijela. Naime, s tri uzastopna pogotka došli su na minimalni zaostatak, 14:13.

U 43. minuti je Göppingen čak i poveo 19:18, ali je nakon toga uslijedila serija od tri gola Melsungena. Do kraja utakmice su domaći zadržali prednost, iako nisu uspjeli pobjeći na više od tri gola prednosti. Melsungen je tom pobjedom bitno poboljšao svoje stanje na ljestvici, dok je Göppingen doživio sasvim neočekivani poraz koji će ga vjerojatno koštati nekoliko pozicija. Kod Melsungena su sedam golova zabili Grigoris Sanikis i Mikkel Holm Aagaard, dok je kod gostiju isti broj pogodaka upisao Lars Kaufmann.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710

• Obrisan korisnik27.11.2009. u 11:01