HSV i Balingen do sigurnih pobjeda

Matej Milanović • srijeda, 09.12.2009.

U nadoknadi 12. kola rukometne Bundeslige HSV je lagano nadigrao Düsseldorf s 40:25, a u sklopu 14. kola Balingen Weilstetten je s deset pogodaka razlike nadigrao Wetzlar...

Hamburg je baš na isteku desete minute došao do 7:3 nakon tri uzastopna pogotka. Do kraja prvog dijela prednost je rasla i domaći su u par navrata došli na +7. Na poluvrijeme se pak otišlo s 19:13. U drugom poluvremenu se nastavila dominacija HSV-a koji je u 47. minuti došao do deset golova prednosti, 30:20.

Do najveće prednosti su došli na samom kraju utakmice golom Igora Vorija za završnih 40:25. Kod Hamburga je sedam golova, od kojih tri iz sedmeraca, zabio Hans Lindberg. Domagoj Duvnjak i Blaženko Lacković su postigli po četiri zgoditka, a Vori je dodao tri. Kod Düsseldorfa je pak šest golova zabio Michael Hegemann od čega jedan sa sedam metara, dok je Nikola Kedžo jednom svladao protivničkog vratara.

Balingen Weilstetten se dobrim nastupom protiv Wetzlara barem trenutačno maknuo s dna tablice. U 15. minuti su domaći otišli do 9:5, no deset minuta kasnije gosti su preokrenuli na 13:12. Na poluvrijeme se također otišlo s minimalnom prednošću gostiju od 15:14.

Balingen Weilstetten je utakmicu prelomio s pet uzastopnih pogodaka kojima su u 50. minuti došli do 23:18. Od tih pet golova čak je tri postigao Dennis Wilke. Do kraja dvoboja se gosti više nisu vratili i domaći su čak došli do visoke pobjede, 31:21. Najbolji strijelac je bio Philipp Müller sa sedam pogodaka, a kod gostiju se istaknuo Michael Allendorf sa šest golova od čega jedan sedmerac.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710