Vrijednosnice usamljene na vrhu

Branimir Korać • nedjelja, 29.11.2009.

Kompletirano je sedmo kolo A-1 lige košarkaša. Za iznenađenje pobrinuli su se košarkaši Trogira pobjedom u Šibeniku, a na vrhu ljestvice usamljene su i dalje Vrijednosnice iz Darde...

Vrijednosnice OS iz Darde u sedmom kolu ugostile su Borik i slavile 78:60. Slavonska momčad još je jednom pokazala kako dobri rezultati nisu slučajnost, a Zadrani su slomljeni vrlo brzo. Već u prvoj četvrtini domaćin je odličnom obranom limitirao Zadrane na svega devet poena i poveo 20:9. U nastavku susreta Vrijednosnice su s lakoćom održavale prednost i u konačnici slavile 78:60.

Najbolji kod pobjednika bili su Kamaldin Gamma s 19 poena, Ivan Krolo sa 17 poena i pet skokova te Zvonimir Ridl s deset skokova. Kod gostiju Ive Ivanov ubacio je 19 poena, a Mate Mrva 15 poena uz šest skokova.

Svjetlost je u Slavonskom Brodu ugostila momčad Splita i slavila s 83:79. Splićani se s još jednog gostovanja vraćaju praznih ruku, a ovaj poraz značio je i da ih Svjetlost prestiže na ljestvici te baca na šestu poziciju.

Goste je uništio njihov bivši igrač Petar Ćosić koji je ubacio 25 poena (5/7 trica) dok je Jurica Spahija dodao 18 poena i osam skokova. Kod Splita 16 poena ubacio je Aljoša Šarac, a po 14 su dodali Mario Delaš i Marko Batina.

Košarkaši Dubrovnika ubilježili su drugu ovosezonsku pobjedu te se pridružili Šibeniku i Kaštel Galeriji. U Dubrovniku je svladan Zabok sa 73:69 čime se nastavlja negativan niz Zabočana, naime ovo im je treći poraz u nizu nakon odličnog ulaska u sezonu.

Aleksandar Šćepanović predvodio je pobjednika s 21 poenom, a 18 poena i pet skokova dodao je Mislav Perić. Kod Zaboka Ante Krapić ubacio je 14 poena uz devet skokova, a Robert Lež dodao je 13 poena.