Partizan srušio Union Olimpiju

Goran Markuš • subota, 28.11.2009.

Odličnim ulaskom u susret Partizan je uspio stati na kraj pobjedničkoj seriji Union Olimpije koja se kući vraća s manjkom od čak deset poena. S druge strane za peto ovosezonsko slavlje košarkaši Širokog morali su se pošteno namučiti protiv gostujućeg Radničkog koji je sjajnim ulaskom u utakmicu najavio pravu senzaciju. Na njihovu žalost na tome je sve i stalo...

Nakon dva uzastopna poraza Partizan se ponovno probudio i odličnim nastupom već u prvom poluvremenu svladao Union Olimpiju čime su konačno uspjeli zaustaviti slovenski niz od četiri uzastopna slavlja. Vrlo raspoložen domaćin već je nakon uvodnih deset minuta pobjegao na sasvim solidnih 11 poena razlike da bi do poluvremena prednost porasla na i više nego dovoljnih + 19 da sjajan domaćih mirnom igrom u nastavku u svoju korist privede susret kraju.

Posebno raspoložen večeras je bio Dušan Kecman koji je sa 18 poena, osam skokova i četiri asistencije uz Edwarda Robertsa (18 poena, 5 skokova) predvodio domaći Partizan. S druge strane terena najefikasnijim se pokazao Sani Bečirovič (19 poena, 3 asistencije).

Dvojac Siniša Štemberger (21 poen, 6 asistencija) - Chester Mason (21 poen, 9 skokova, 6 asistencija) ipak je uspio spasiti Široki koji neočekivano teško dolazi i do petog ovosezonskog slavlja u NLB ligi. Naime, gostujući Radnički puno je bolje otvorio susret i nakratko pobjegao domaćinu kojeg je u to vrijeme u igri održavao tek Ivan Siriščević (11 poena), no kad su se košarkaši Širokog probudili za goste predvođene Draganom Milosavljevićem (20 poena, 2 skoka) i Markom Brkićem (17 poena, 4 skoka) spasa nije bilo.

Izuzmemo li pad koncentracije u drugom dijelu prvog poluvremena kada je domaći Helios napravio velikih 16:0 čime su nakratko i izjednačili rezultat kod 36:36 Crvena zvezda potpuno je kontrolirala utakmicu i mirnim nastavkom osigurali si četvrto uzastopno slavlje u NLB ligi.

Daleko najefikasnijim igračem susreta pokazao se gostujući Filip Videnov koji je za 34 minute upisao 18 poena i četiri skoka, a svakako treba spomenuti i sasvim solidnog Elmedina Kikanovića (13 poena). S druge strane, domaći Helios predvodio je dvojac Jure Močnik (12 poena, 4 skoka, 3 ukradene lopte) - Dejan Delić (12 poena, 3 skoka).

Za razliku od Crvene zvezde, Hemofarm ništa nije prepustio slučaju i sjajnim otvaranjem susreta vrlo rano bježi na + 12 koji su bili i više nego dovoljni za mirnu odradu "posla" tijekom ostatka utakmice. Kako ne bi bilo nikakvih sumnji pobrinuli su se po povratku s odmora kada odličnom igrom u obrani zadržavaju goste na tek deset poena čime si osiguravaju mirnih posljednjih deset minuta igre.

Domaći Hemofarm ovog je puta sa 19 poena i četiri skoka predvodio Raško Katić, a najznačajnija pomoć stigla je od dvojca Milan Mačvan (10 poena, 9 skokova) - Stefan Marković (15 poena, 5 skokova, 4 asistencije). S druge strane terena najefikasnijim se pokazao Vladimir Dragičević ubacivši i više nego respektabilnih 18 poena.