Mala škola košarke u Zadru

Branimir Korać • subota, 28.11.2009.

Susret devetog kola NLB lige između Zadra i Bosne nije ponudio nikakvu neizvjesnost. Bio je to dvoboj mačke i miša u kojem je miš vrlo brzo uhvaćen u klopku...

Bosna je hrabro krenula prema Zadru nadajući se kako će domaćinu pružiti što jači otpor. Međutim, od toga nije bilo ništa. Zadrani su zaigrali angažirano i disciplinirano i od prve minute pokazali kako je to njihov teren i kako su oni na njemu gazde.

Domaćin je vrlo dobro otvorio utakmicu i već u prvoj četvrtini stvorio je solidnu zalihu. U završnici četvrtine Zadrani su vodili 22:8 da bi do pauze između dvije četvrtine gosti ipak smanjili na 22:13.

Na samom startu druge dionice Bosna se spustila na minus sedam, no onda je Zadar napravio seriju 8:0, a u 15. minuti već je po prvi put na utakmici otišao na 20 poena razlike. U tom kratkom vremenu istaknuo se Damir Rančić koji je tricu šutirao savršenih 3/3.

Nisu domaćini tu stali, do odlaska na odmor nastavili su povećavati prednost i na poluvrijeme se otišlo s neuhvatljivih 54:24.

Odličnih prvih 20 minuta za domaćina bilo je još bolje kada se pogledalo prema statistici gdje se istaknulo ime mladog Ivana Batura s deset poena i šutom iz igre sto posto.

Trener Sagadin očito je zatražio angažiranu igru od svojih mladića i u drugom poluvremenu te je u rezultatski nezanimljivom nastavku domaćin dodatno povisio prednost na konačnih čak plus 50 - 104:54.

Jure Škifić s 15 poena i šest skokova predvodio je Zadrane dok je 13 poena i pet asistencija dodao Rok Stipčević. Kod gostiju Feliks Kojadinović ubacio je 13 poena uz pet skokova, a Seid Hajrić dodao je 12 poena.