Vukovi posramili Mrave

Ivor Krapac • subota, 28.11.2009.

Košarkaši Cibone uvjerljivom su se predstavom vratili na pobjednički put nakon dva uzastopna poraza, regionalnog protiv Crvene zvezde i posebno bolnog euroligaškog protiv Asvela. Povratak u Draženov dom donio im je neočekivano visokih +37 protiv Zagreba CO, od kojeg se, s obzirom na rezultate u dosadašnjem tijeku sezone, očekivalo puno više...

Na papiru i po ovosezonskim rezultatima, u gradskom dvoboju Cibone i Mrava iz Trnskog predviđala se izjednačenija borba, no momčad Velimira Perasovića kao da je htjela ostaviti poseban dojam nakon dva gostujuća poraza u posljednje dvije utakmice. Gosti iz Novog Zagreba stradali su sa 113:76, a sve je bilo riješeno već nakon prvog poluvremena.

Cibonini igrači su od prve minute pokazali da ih ono što se dogodilo prije nekoliko dana u Francuskoj nije potreslo, barem ne u negativnom smislu. Rana serija od 7:0 uz dvicu i tricu kapetana Rozića najavila je gradskim suparnicima da im ove večeri neće biti lako, a iako su Mravi poenima Žorića i Tomića pod obručem dvije minute do kraja četvrtine smanjili na samo 14:12, pokazalo se da to nije bila najava povratka ili eventualnog preokreta.

Perasovićeva momčad je na krilima Jamonta Gordona do kraja četvrtine pobjegla do 23:13, a da je raspoložen, Cibonin razigravač potvrdio je i početkom druge dionice kada je dolaskom s leđa iznenadio i blokirao Antu Tomića. Obrana domaćina je tradicionalno bila na razini, no treba dodati da Mravi u nekoliko situacija nisu baš imali ni sreće, neka polaganja su im već ušla, pa ipak izašla.

No, bez obzira na to, pa i teško objašnjivu odluku Denisa Bajramovića da rotira jako malo, gotovo ništa, glavni dio priče ipak je bila Cibonina igra. U drugoj dionici dogodila se prava kanonada trica, još neviđeno od Perasovićeve momčadi u bilo kojem razdoblju bilo koje ovosezonske utakmice, a kada krene tako, Cibosi su u stanju potopiti i puno jače protivnike od Zagreba.

Glavni junak dalekometnog festivala bio je Bojan Bogdanović, koji je u drugoj četvrtini ubacio četiri trice, ukupno 16 poena, dok su Gordon, Tomas i Vukušić zabili po jednu u odlasku do neočekivano visokih 54:28 na kraju prvog poluvremena.

Niti u trećoj dionici nije bilo puno boljih vijesti za Zagreb. Tomas se u 23. minuti košem i dodatnim bacanjem pobrinuo za maksimalnih 30 razlike, a sredinom četvrtine tricom donio dotad maksimalnih +31, 72:41 za Cibonu. Utakmica je, naravno, bila riješena već prije toga, no Mrave ipak treba zabrinuti što nisu pokazali previše znakova živosti.

Nakon 30 minuta bilo je 80:54 za domaće, a posljednja četvrtina bila je čista revija, barem iz Ciboninog kuta gledanja, uz uzastopne trice Roberta Trohe za maksimalnih 40 razlike, 111:71 u zadnjoj minuti. Pravu katastrofu Mravi su potom tek malo ublažili.

Tomas je protiv svoje bivše momčadi vodio Cibose s 18 poena i pet skokova, Bogdanović je ubilježio 16 poena, sve u drugoj četvrtini, a Leon Radošević proradio je u drugom poluvremenu i završio sa 16 poena i šest skokova. Rozić je dodao 14 poena, a Gordon isto toliko uz osam asistencija.

Najefikasniji igrači potopljenih Mrava bili su Mulaomerović (15 poena) i Žorić (15 poena, devet skokova). Ante Tomić u drugom poluvremenu gotovo više i nije bio na parketu, a završio je s 14 poena, dok je 14 zabio i Andrej Štimac.

• domba5729.11.2009. u 12:29
    izgleda da ovaj gordon pčinje pkazivat kvalitete zbo kojih ga je peras doveo u cibonu, samo neka tako nastavi :) jel zna netko hoće doći neki novi igrač umjesto gravesa??
    domba57
  • Obrisan korisnik29.11.2009. u 11:19
    Potpuno nerealan rezultat,zašto tako ne igrate protiv zvezde i asvela papci jedni?
  • Obrisan korisnik28.11.2009. u 23:32
    šteta za nezanimljivu utakmicu, ali zato pohvale fotografu! odlična galerija.
  • Obrisan korisnik28.11.2009. u 22:37
    Bio na utakmici danas. Ko god je bacio tricu ulazilo je. Potpuna dominacija Cibone.