I Cedevita pokorila Beograd

Borna Rupnik • subota, 28.11.2009.

Cedevita je u Beogradu upisala četvrtu ovosezonsku pobjedu koja je utoliko vrjednija jer je ostvarena protiv još jednog kluba s dna poretka. Završnica je bila iznimno napeta, a presudila je mirnoća zagrebačkog sastava s linije slobodnih bacanja...

Nakon tri uzastopna poraza u regionalnom natjecanju, košarkaši zagrebačke Cedevite otputovali su na noge FMP-u, sastavu koji ove godine boravi u donjem dijelu poretka i polako se pretvara u jednog od izravnog konkurenta momčadi Slobodana Subotića za što bolji plasman.

Dvoboj je po pitanju neizvjesnosti u potpunosti opravdao očekivanja. Zagrepčani su dobili prvu četvrtinu s minimalnom prednošću (22:21), a do odmora svoju su prednost čak i povećali, no zaostatak Beograđana bio je i više nego dohvatljiv (47:43).

Najveći su teret tijekom cijele utakmice u obje ekipe nosili oni ponajbolji: Raduljica, Protić i Milutinović kod domaćina, odnosno Žižić, Rudež, Anderson i Mobley kod gostiju. Novopridošli Marino Baždarić još nije bio u prilici pomoći Cedeviti.

FMP je početkom nastavka serijom pogodaka najavio preokret te poveo s nekoliko koševa viška, no Cedevita se na vrijeme vratila u susret te ušla u posljednju dionicu gotovo potpuno poravnata (65:63).

Kako je naš predstavnik u posljednje dvije minute ušao s jedva opipljivim, ali ipak vodstvom, domaćini su primijenili taktiku osobnih pogrešaka i u svakom napadu slali Cedevitine igrače na liniju slobodnih bacanja. U ključnim trenucima nijednom nisu pogriješili Anderson, Mobley i Rudež te FMP više nije mogao do pobjede.

Naposljetku je završilo 87:85 za društvo iz Podsuseda, koje se tako vratilo na uspješni kolosijek i odvojilo do FMP-a i Bosne na začelju poretka NLB lige.

Titula najboljeg strijelca cijele utakmice pripala je Damjanu Rudežu s 19 poena, Andrija Žižić je za (samo) 28 minuta postigao 16, Anderson je dodao 15, a Mobley 14 koševa. Treba istaknuti i Andersonovih osam asistencija. Za Cedevitu zbog ozljede nije nastupio Ivan Opačak.

Predstavnika Srbije predvodili su Raduljica i Protić s po 18 ubačaja, Milutinović je imao 17, a Lazić 15. FMP je uspio nadskakati Cedevitu, čime je djelomično ukrotio Andriju Žižića, no to im nije bilo dovoljno za slavlje.