Netsi izjednačili crni rekord

Goran Markuš • ponedjeljak, 30.11.2009.

Fantastičnim nastupom u drugom poluvremenu Timberwolvesi su uspjeli šokirati Pepsi Center i kući se vraćaju s tek drugom ovosezonskom pobjedom. S druge strane niti protiv snažnih Lakersa Netsi nisu stigli do slavlja s čime su "konačno" izjednačili crni rekord stigavši do pomalo nevjerojatnog 17. ovosezonskog poraza...

Nakon uvodne pobjede nad slabašnim Netsima Timberwolvesi su nanizali čak 15 uzastopnih poraza i uistinu je bilo teško vjerovati da će se taj niz prekinuti kod sjajnog Denvera, no odličnim nastupom u drugom poluvremenu Minnesota je Denveru nanijela prvi domaći poraz u regularnoj sezoni još od devetog ožujka prošle godine.

Prekretnica za mladu momčad iz Minnesote bespogovorno je bila treća četvrtina kada na leđima sjajnog Ryana Gomesa (27 poena) gosti rade 12:31 i preuzimaju vodstvo koje do samog kraja susreta više ne ispuštaju. U nekoliko se navrata činilo kako ponovno izuzetno raspoložen Carmelo Anthony (32 poena) i njegovi Nuggetsi imaju šanse za povratak, no bez motiviranijih suigrača jednostavno nije išlo.

Vezane vijesti

Nakon sedam uzastopnih poraza do neočekivanog slavlja stigli su i košarkaši iz Detroita, a žrtvom se ovog puta pokazalo jedno od najugodnijih ovosezonskih iznenađenja, Atlanta Hawksi. Gotovo cijeli susret domaćini su zahvaljujući dominantnoj igri pod košem kontrolirali rezultat kratko pokleknuvši u trećoj četvrtini koju završavaju s tek dva poena prednosti da bi se do kraja utakmice ponovno vratili na i više nego sasvim solidnih + 6.

Uz odličnog Rodneyja Stuckeyja (23 poena, 8 asistencija) svakako treba spomenuti i dvojac Ben Wallace (10 poena, 18 skokova) - Jonas Jerebko (10 poena, 11 skokova) koji je Pistonsima i donio već spomenutu dominaciju pod kako svojim tako i protivničkim košem. S 23 poena goste je predvodio sasvim solidan Josh Smith.

Očekivanim porazom u Staples Centeru Netsi su izjednačili Heatov (1988./1989.) i Clippersov (1999./2000.) crni rekord otvorivši sezonu s čak 17. uzastopnih poraza, a svoju "šansu" za rušenje tog rekorda dobit će već za tri dana kada kod kuće ugošćuju i više nego solidne Maverickse. Prvo ime susreta čiji je pobjednik ustanovljen već nakon prvog poluvremena (+ 25), očekivano, bio je Kobe Bryant (30 poena, 8 skokova, 7 asistencija) dok se s 26 poena i 12 skokova najefikasnijim košarkašem gostiju pokazao Brook Lopez.

Nakon što su u uvodne 24 minuta ostali pomalo iznenađeni sjajnom Thunderovom obranom dvojac Carl Landry (21 poen, 10 skokova) - Aaron Brooks (21 poen) probudio se u nastavku i donio pomalo neočekivano deveto ovosezonsko slavlje sasvim solidnim Rocketsima. S 25 poena, devet skokova i šest asistencija najefikasnijim domaćim igračem ponovno se pokazao Kevin Durant.

S 24 poena i osam skokova Kevin Garnett je još jednom potvrdio povratak u pravu formu ujedno predvodivši svoje Celticse do velike 14. ovosezonske pobjede i to u niti manje niti više nego uvijek vrućoj American Airlines Areni gdje ih čak niti ponovno nadahnut Dwyane Wade ovog puta nije uspio zaustaviti. Prelomnicom se pokazala druga četvrtina kad se gosti odvajaju na + 7 nakon čega prednost više ne ispuštaju.

Ponovno raspoložen bio je i Steve Nash (20 poena, 16 asistencija) koji je uz Jasona Richardsona (22 poena, 9 skokova) osigurao 15. ovosezonsko slavlje svojih Sunsa. Svakako vrijedi spomenuti kako od prvog oblačenja Phoenixovog dresa Nash nije poražen od Raptorsa, a toj lijepoj seriji na kraj ovog puta nije uspio stati niti fantastičan i sve razigraniji Chris Bosh (30 poena, 17 skokova).