Newell's iskoristio šansu

Maja Giljanović • utorak, 01.12.2009.

Newell's Old Boys je iskoristio šansu koju mu je svojim prvim ovogodišnjim porazom u utakmici 16. kola protiv Racinga pružio u prvih 15 kola neporaženi Banfield. Newell's je u gostima pobijedio Colon, a bodovi protiv trećeplasirane momčadi Aperture tim su vredniji jer su izboreni s igračem manje posljednjih 20-tak minuta.

Banfield je prvi ovogodišnji poraz skupo platio. Najbolja obrana lige je poklekla protiv Racinga (1:2) i širom otvorila vrata Newell'su koja igrači 59 puta reprezentativca, prvaka Argentine s Newell'som 1988., pobjednika Kupa UEFA s Parmom 1999., prvaka Italije s Lazijem 2000. i bivšeg trenera Udinesea (2006.) Nestora Sensinija nisu zalupili.

Newell's je izjednačenu utakmicu dvije ravnopravne momčadi prelomio u 66. minuti golom Joaquina Boghossiana, a izdržao je i 20-tak minuta s devetoricom u polju nakon isključenja Huga Barrientosa. Colon je odigrao "viktoriju" na vrata Newell'sa, ali je ostao bez izjednačujućeg gola.

Vezane vijesti

Newell's je tri kola prije kraja preuzeo čelnu poziciju bod ispred Banfielda na drugom i pet bodova ispred Colona na trećem mjestu.

Gostujuće su pobjede upisali i Argentinos Juniors i Lanus. Prvi su slavili protiv Gimnasije 2:1, a drugi su nakon što su u 62. gubili 1:2 u posljednjih sedam minuta dali tri gola i potopili Arsenal 5:2.

U 17. kolu Newell's dočekuje Arsenal (12.), a Banfield gostuje protiv Huracana (19.).

Apertura, 16. kolo:
Colon - Newell's Old Boys 0:1, Arsenal - Lanus 2:5, Gimnasia La Plata - Argentinos Juniors 1:2