1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 04.12.2009, 17:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 500
Suci: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek), Hrvoje Barišić (Osijek) Davor Batinić (Osijek)

Mario Lešković • petak, 04.12.2009.

Unatoč besplatnom ulazu, u Zaprešiću se nije sakupilo više od tisuću gledatelja. Zagreb je bez prevelikih problema savladao domaćina i približio se na šest bodova. Interu preostaje konsolidirati redove u pauzi i na proljeće se očekuje eksplozija zaprešićke mladosti s ponekim pojačanjem.

Tomislav Bosec
73'

Besart Abdurahimi
72'
8
Davor Piškor
85'
21
Ivica Džolan
90'
Igor Štimac

Kada jednom ode u engleski Chelsea, "mali" Delač će zasigurno zapamtiti prezime Vugrinec. U svom debiju na vratima zaprešićkog kluba Delač je pri vodstvu Intera s golom razlike, u posljednjim minutama obranio kazneni udarac Vugrincu. U njihovom idućem sučeljavanju Vugrinec ga je prevario iz slobodnog udarca za pobjedu Zagreba, a u ovom susretu mu je postigao dva pogotka, najzaslužniji je za pobjedu Zagreba i stigao je do brojke od 11 pogodaka.

Iako je nedavno postigao svoj stoti prvoligaški pogodak, očito na tome ne misli stati nego nemilice "buši" vratare širom Hrvatske. Već u trećoj minuti Vugrinec je odličnu priliku za pogodak omogućio Krstanoviću koji pogađa "samo" stativu.

Nakon te prilike Inter preuzima posjed lopte i polako plete mrežu oko Zagrebova vratara Skendera, ali osim udarca Miroslava Šarića u 30. minuti ništa nije bilo vrijedno spomena. I onda u 34. minuti vodstvo Zagreba. Nakon udarca iz kuta, Delač loše odbija loptu koja jedva napušta kazneni prostor, ali na njegovu nesreću dolazi do Vugrinca koji kroz šumu igrača uspijeva prizemnim udarcem lijevom nogom zatresti mrežu.

Samo dvije minute nakon tog pogotka novi šok za domaćine. Na upućeni centaršut Jurendića s desne strane odlično skače Krstanović i neobranjivo glavom pogađa pod prečku za povećanje vodstva gostiju.

Inter tada malo dolazi do daha te u 43. minuti Dodo s desetak metara pogađa lijevom nogom i donosi svojoj momčadi barem malu nadu da mogu minimalno do boda.

U nastavku vidjeli smo pretežno borbu na samom centru igrališta bez nekih prilika vrijednih spomena, a do potvrde pobjede Zagreb stiže u 80. minuti kada ponovno Vugrinec vara Delača i odličnim udarcem u sami gornji desni kut osigurava Zagrebu nove bodove i približavanje Interu na ljestvici na podnošljivih šest bodova. Da je Inter pobijedio u ovom susretu, Zagreb uh vjerojatno više ne bi bodovno ulovio u ovoj sezoni, a ovako je i Inter u opasnosti na proljeće, te će uz dobre pripreme biti potrebno dovesti i poneko pojačanje koje je već najavljeno.

Vugrinec je pokazao kako u njemu još uvijek ima dinamita i kako još nije za otpis, te da još ima motiva dokazati sebi i drugima da se i u sam smiraj karijere može igrati nogomet na reprezentativnoj razini, te je mladoj Zagrebovoj momčadi od neprocjenjive vrijednosti. Takvog igrača je danas teško naći.