Netsi oborili rekord pa - pobijedili

Branimir Korać • subota, 05.12.2009.

Iznimno uzbudljiva bila je noć u NBA ligi. LA Lakersi su strašnim šutom Kobea Bryanta sa sirenom uzeli pobjedu protiv Miamija, a do prve pobjede stigli su i New Jersey Netsi. Boston je lakše od očekivanja slavio u Oklahomi protiv Thundera dok Roko Ukić ponovno nije igrao u još jednom porazu Bucksa...

Lakersi su odnijeli pobjedu protiv Miamija u Staples Centeru 108:107 nevjerojatnim šutom Kobea Bryanta sa sirenom. Wade je odigrao dobru obranu i natjerao Bryanta na težak šut van ravnoteže preko ruke, ali Kobe je ubacio tricu i Lakersi su slavili. Još četiri sekunde prije kraja činilo se kako će Miami slaviti, imali su četiri poena prednosti, a onda je sve krenulo tricom Fishera. Nakon toga je Wade ubacio samo jedno slobodno bacanje da bi Bryant tricom donio pobjedu.

Kobe je susret završio s 33 poena i sedam skokova, a slijedio ga je Pau Gasol s 22 poena i osam skokova. Kod Miamija Wade je ubacio 26 poena uz devet asistencija, a Jermaine O'Neal 16 poena uz deset skokova.

Gostujuću pobjedu odnio je Toronto iz Washingtona 109:107. Ovdje je za pobjedu ubacio Hedo Turkoglu osam sekundi prije kraja susreta da bi nakon toga pokušali Gilbert Arenas na čistom ulazu i nakon skoka u napadu Andray Blatche no nisu bili precizni. Sve se to događalo u produžetku nakon što je u regularnom dijelu Turkoglu promašio sa sirenom šut za pobjedu.

Vratio se Paul

Nakon propuštenih nekoliko utakmica na parket se vratio Chris Paul. Paul se ozlijedio u teškom porazu kod Portlanda i iako se očekivalo da će biti van parketa još desetak dana, zaigrao je i na njegovim krilima Hornetsi su svladali Wolvese. Susret je završio sa 16 poena, 15 asistencija i osam ukradenih lopti.

Chris Bosh bio je prvo ime susreta s 31 poenom i 16 skokova, a Turkoglu je dodao 20 poena i devet skokova. Kod Wizardsa Gilbert Arenas ubacio je 34 poena (5/11 trica), 16 poena i pet asistencija dodao je Caron Butler, a 16 skokova Brendan Haywood.

New York Knicksi iznenadili su u Atlanti Hawkse i svladali ih 114:117. Hawksi su imali dva odlična razdoblja i to početno kada su poveli 11:0 te u trećoj četvrtini kada su se vratili iz zaostatka 13 poena. Sve ostalo bilo je na strani noćas vrlo raspoloženih Knicksa. Posao im je bio olakšan nakon što je u drugoj četvrtini zbog žestokog prigovora isključen Josh Smith pri aktivnom rezultatu za domaćina.

Al Harrington s 27 poena i pet skokova predvodio je Knickse, Chris Duhon dodao je 25 poena i deset asistencija, a David Lee 18 poena i 17 skokova. Kod Hawksa Joe Johnson ubacio je 29 poena uz po osam skokova i dodavanja, Marvin Williams 20 poena uz šest skokova, a Al Horford 17 poena uz 14 skokova.

Dobrom igrom u drugom poluvremenu Cavsi su na svom parketu nadigrali Bullse i slavili 101:87. Prve 24 minute protekle su u ravnopravnoj igri i maloj prednosti Cavsa, no ulazak u drugo poluvrijeme bio je posve na strani Clevelanda koji je brzo stvorio visoku prednost i čuvao ju do kraja susreta.

LeBron James s 23 poena i 11 asistencija predvodio je Cavse kod kojih je 15 poena i sedam asistencija dodao Maurice Williams. Kod Bullsa Taj Gibson ubacio je 14 poena uz 13 skokova, Derrick Rose 13 poena uz sedam asistencija, a Joakim Noah uhvatio je deset skokova.

Roko Ukić je i dalje u statusu promatrača u redovima Bucksa, još jednom nije dobio niti minutu, a Bucksi su poraženi kod Pistonsa 105:96. Nakon odličnog ulaska u sezonu, Bucksi su ušli u lošiju seriju i te su sada na 50-postotnom omjeru pobjeda i poraza.

Oslabljene Pistonse do pobjede su vodili Rodney Stuckey s 19 poena i devet asistencija, Jonas Jerebko sa 16 poena i sedam skokova te Ben Wallace s 11 poena i 11 skokova. Kod Bucksa Luke Ridnour ubacio je 21 poen uz devet asistencija, a Brandon Jennings 15 poena uz osam asistencija.

Poraz sigurno nisu očekivali Dallas Mavericksi koji su gostovali kod Memphisa i izgubili 98:82. Šuterski vrlo loša večer Mavsa nije niti mogla drugačije završiti, domaćin je za razliku od njih izvana ubacio dosta toga i to im je odnijelo pobjedu. Svega 35 posto šuta iz igre nije bilo dosta Mavsima.

Probleme su im stvarali O.J. Mayo s 25 poena i Zach Randolph s 24 poena i 15 skokova (devet u napadu), a s druge strane nešto su pokušavali Jason Terry koji je ubacio 18 poena, Dirk Nowitzki sa 16 poena i deset skokova te Shawn Marion s 11 skokova.

Napokon! Napokon su do pobjede došli i New Jersey Netsi. Nakon rušenja rekorda i 18 startnih poraza, Netsi su uspjeli doći do prve pobjede svladavši momčad s kojom su prvom igrali ove sezone Charlotte Bobcatsa. Sve je krenulo nizbrdo baš s Bobcatsima u tom prvom susretu kada im se ozlijedio i Jianlian, no niz poraza je prekinut upravo s njima.

Brook Lopez junak je Netsa s 31 poenom i 14 skokova, a Courtney Lee dodao je 27 poena. Kod Bobcatsa po 28 poena ubacili su Raymond Felton i Stephen Jackson dok je Gerald Wallace ubacio 13 poena uz 20 skokova, a Tyson Chandler 13 poena uz 12 skokova.

Neočekivano lako stigli su Boston Celticsi do pobjede kod Oklahome 105:87. Thunder nije pružio pravi otpor, imali su samo jednog raspoloženog igrača i to nije nikako bilo dovoljno. Odlični Celticsi već uoči posljednje četvrtine imali su plus 23 i bilo je samo pitanje s koliko će završiti. "Ovo je bila sjajna turneja za nas. Izašli smo van i upisali pobjede iako su protivnici igrali jako dobro. Mislio sam kako će nam ovo biti najteža utakmica, bili smo umorni, a oni igraju jako dobro, no srećom nije bilo tako", rekao je Doc Rivers nakon susreta.

Kevin Garnett ubacio je 23 poena uz osam skokova, a Paul Pierce 21 poen uz šest skokova. Kod Thundera tek su dvojica bili na razini. Superraspoložen bio je Kevin Durant s 36 poena i pet skokova, a Russell Westbrook dodao je 15 poena.

Odličnim otvaranjem utakmice Jazzeri su odnijeli pobjedu protiv Pacersa 96:87. Nakon što su se rano odvojili i pobjegli na gotovo 20 poena viška, više nisu imali nikakvih problema i lako su slavili.

Briljirao je Carlos Boozer s 35 poena i 13 skokova, 18 poena i pet skokova dodao je Wesley Matthews, 11 poena i 13 asistencija Deron Williams, a 11 poena i 12 skokova Paul Millsap. Kod Pacersa Danny Granger ubacio je 26 poena uz osam skokova, a Troy Murphy 16 poena uz deset skokova.