1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 05.12.2009, 15:30 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 800

Ivana Strahija • subota, 05.12.2009.

Jako dobru nogometnu borbu priuštili su Riječani i Varaždinci gledateljima na Kantridi, koji su vidjeli ukupno šest golova. Sretniji su svakako igrači Varteksa, koji su za kraj prvenstva, a pred uzvrat sa Slaven Belupom u Kupu, uzeli važan bod.

Sunčana Kantrida dočekala je Varaždince, kojima su očito uslišane molitve, pa teren nije bio onako uništen kako bi bio da je padala kiša. Mnogo je to značilo momcima u plavom, koji nisu naviknuti na blato, pa se unatoč teškom terenu ipak nisu noge vukle iz blata.

Prve postave Rijeke i Varteksa nisu bile one standardne, pošto su ozljede i kartoni desetkovali najboljih 11 trenera Gračana i Beseka. Ipak se nakon 90 odgledanih minuta stekao dojam da su zamjene bile sasvim solidne, Riječani su dali za njih neuobičajeno velik broj golova, dok su Varaždinci izvukli bod i tako dokazali uspon forme cijele momčadi.

Već u 10. minuti pada prvi gol, nakon što je Đalović iskoristio neiskustvo obrambene linije Varteksa i poslao loptu u varaždinski gol. Mreža iza Drevena tresla se opet za svega pet minuta, nakon što je Fernandez gostima ukrao loptu, odlično je ubacio za Đalovića, a ovom je ostalo da se nakloni za 2:0.

S obzirom na mladost Besekove ekipe mnogi su već pisali tri boda domaćoj momčadi, no svakako su se prevarili. Varaždinci naime nisu kanili prestati s borbom, pa iako Rijeka ima šansu za 3:0, mreža se u 22. minuti trese s druge strane.

Najstariji igrač u redovima Varteksa ubacuje loptu prema Brezovcu, a u odbijancu od vratara Mancea odlično se snalazi mladi Punčec i zabija pogodak za 2:1. 38. minuta donosi još jedan gol, opet u Rijekinoj mreži. Mumlek je iz slobodnjaka poslao loptu iznad živog zida i pored začuđenog domaćeg vratara, koji se nije nadao da će iskusni Varaždinac biti toliko precizan.

Da se na odmor ne ide s 2:2 pobrinuo se i opet odlični domaći Fernandez, koji u 43. minuti pronalazi Križmana, a ovaj glavom postavlja na semafor 3:2.

Ništa lošija nije bila utakmica u drugom dijelu, a ni jedan trener ne zatvara igru. Dapače, Besek uvodi još jednog napadača, Jolića, koji se do sad nije baš naigrao, a Riječani traže još jedan gol kako bi potvrdili svoju pobjedu. Tako je fantastičnu priliku imao Đalović, koji je iskoristio klizanje Punčeca, ali oči u oči s vratarom Drevenom ne puca dobro. Riječkom golu prijeti Smrekar.

No, do 3:3 se trebalo čekati do 81. minute, kad Mumlek ubacuje loptu u domaći kazneni prostor, Landeka ne reagira kako bi trebao, ali zato s loptom zna Škvorc, kojem se piše zadnji pogodak utakmice.

Treba svakako spomenuti i nevjerojatnu šansu koju su Riječani imali u 90. minuti utakmice, kad je Fernandez pronašao Kreilacha, ali je vratar Dreven spreman obraniti svoja vrata.

• Obrisan korisnik05.12.2009. u 19:44
    Valjda nemate boljega. Vele da bude sad čišćenje svlačionice kod vas, pa možda i on ode.
  • Obrisan korisnik05.12.2009. u 18:56
    hoće li meni netko objasniti koliko kredita ima onaj pamić?? iz utakmice u utakmicu ide iz greške u grešku i tako već dvije godine koliko ga ovdje gledam
  • Obrisan korisnik05.12.2009. u 18:02
    Labuđi pjev Varteksa se nastavlja. Još jedan dobar rezultat pred raspad sistema, ako je vjerovati sportskom direktoru Samiru Toplaku i onome kaj on veli na Facebook-u. Čole uvalil još jedan od svojih golova iz slobodnjaka. Nije bez veze najefikasniji veznjak HNL-a svih vremena. Ispred njega su samo... [više na forumu]