Lille se "raspištoljio"

Maja Giljanović • četvrtak, 10.12.2009.

U Lilleu i Toulouseu odigrane se prve dvije utakmice 11. kola Le Championnata koje su Francuzi zbog play-offa reprezentacije protiv Irske odgodili više od dva mjeseca. Utakmice između Lillea i Saint-Etiennea te Toulousea i Sochauxa prethodnica su ostalima koji će 11. kolo odigrati tek za 10 dana.

Svoje utakmice 11. kola 10 dana prije datuma koji je LFP odredio za nadoknadu termina - prvotno se 11. kolo trebalo odigrati prije dva mjeseca, ali je zbog play-offa reprezentacija Francuske i Irske za odlazak na SP u Južnoafričkoj Republici odgođeno - odigrali su Lille i Saint-Etienne te Toulouse i Sochaux.

Lille i Toulouse su svoje utakmice morali odraditi prije ostalih jer sljedeći tjedan igraju utakmice Europske lige, Lille protiv Slavije iz Praga pred svojim navijačima, a Toulouse u Brüggeu.

Lille je četiri dana poslije ljepotice 16. kola protiv Lyona (4:3 nakon što su gubili 1:3) i tri dana prije gostovanja u Monte Carlu protiv Monaca u utakmici 17. kola upisao i treću pobjedu u Le Championnatu uzastopce (4:0 su pobijedili Valenciennes prije dva tjedna).

LOSC bez bivšeg zagrebaša Marka Marića četiri je gola dao i Saint-Etienneu. U prvom je poluvremenu Janota probio samo Frau (33.), ali u drugom su se izredali i Cabaye iz jedanaesterca u 58., Gervinho u 72. i Rami u 82. minuti 60-ak sekundi nakon isključenja Benalouanea.

Sochaux tradicionalno dobro prolazi u Toulouseu, ali nakon što je na posljednjih sedam gostovanja na Municipalu tri puta odigrao neriješeno i tri puta pobijedio, večeras je izgubio.

Toulouseu je četiri dana nakon šaljivih 0:1 protiv fenjeraša Grenoblea i tri dana prije utakmice protiv drugoplasiranog Montpelliera samopouzdanje vratio dvostruki strijelac, francuski reprezentativac Andre-Pierre Gignac (49., 51.).