Caja slavila u derbiju

Branimir Korać • subota, 12.12.2009.

S četiri susreta odigrana u subotu započelo je 12. kolo ACB lige. Caja Laboral slavila je u Badaloni, a u gostima je bila uspješna i Malaga i to kod Bizkaije naših Banića i Markote...

U derbiju 12. kola ACB lige Caja Laboral gostovala je kod Joventuta i upisala pobjedu 77:73. U neizvjesnom dvoboju domaćin je 24 sekunde prije kraja tricom Valtersa poravnao na 73:73. na drugoj strani dva bacanja ubacio je Pau Ribas, a kada je Bueno promašio za novo poravnanje, bilo je jasno kako će gosti do pobjede. San Emeterio je to s linije slobodnih bacanja samo potvrdio.

San Emeterio s 26 poena i šest skokova bio je prvo ime susreta, a odličan je bio i Tiago Splitter sa 16 poena i sedam skokova. Stanko Barać igrao je 14 minuta i ubacio sedam poena (2/4) uz dva skoka i dvije ukradene lopte. Kod domaćina Bueno je ubacio 20 poena uz šest skokova, a Clay Tucker dodao je 17 poena.

Spahijina Valencia lako se obračunala s Manresom i upisala pobjedu 92:74. Gosti su izdržali 20 minuta nakon čega je krenula serija domaćina i uoči posljednje četvrtine prednost je već bila dvoznamenkasta. Rafa Martinez ubacio je 15 poena uz pet asistencija, a 15 poena dodao je i Marinović. Kod Manrese 16 poena ubacio je Roman Montanez.

Unicaja lagano hvata priključak s gornjim dijelom ljestvice, a petu pobjedu ostvarila je na gostovanju kod Bizkaije. Najvećim dijelom susreta Bizkaia je bila u zaostatku, a u posljednjoj dionici Unicaja se uspjela potpuno odvojiti i krenuti prema pobjedi. Na kraju je slavila 81:70 uz 15 poena povratnika Printezisa i deset skokova Carlosa Jimeneza. U domaćem sastavu Alex Mumbru ubacio je 19 poena uz šest skokova, Marko Banić za 24 minute ubacio je osam poena uz osam skokova, a Damir Markota za 16 minuta ubacio je tri poena uz pet skokova.