Prekinuta serija Reala

Branimir Korać • nedjelja, 13.12.2009.

Najveće iznenađenje 12. kola ACB lige priredio je Xacobeo pobjedom protiv madridskog Reala u produžetku. Ovim porazom Real je prepustio i vodeću poziciju na ljestvici gdje je sada Barcelona...

Svakoj seriji jednom dođe kraj, pa je tako došao i onoj madridskog Reala u španjolskom prvenstvu. Real je u 12. kolu upisao prvi poraz ove sezone i to tamo gdje se možda najmanje očekivalo - kod novaka u ACB ligi Xacobea. Domaćin je odnio pobjedu u produžetku 78:68.

Bila je to posve izjednačena utakmica punih 40 minuta, a Realu je produžetak donio ubačajem u posljednjim trenucima njihov jedini raspoloženi igrač Louis Bullock. U produžetku nije bilo šanse za favorizirane goste. Vasileiadis je serijom 5:0 odvojio domaćina vrlo brzo, tricom je smanjio Bullock i minutu i pol prije kraja Amerikanac je ubačajima s linije slobodnih bacanja još uvijek držao Real na životu. Međutim, završnicu su gosti odigrali jako loše, Xacobeo je napravio seriju 8:0 i slavio s plus deset.

Konstantinos Vasileiadis susret je završio s 25 poena i pet skokova, a Rafael Hettsheimeir dodao je 15 poena i 13 skokova. Kod Reala Louis Bullock je ubacio 27 poena (6/9 trica), a Pablo Prigioni dodao je 12 poena i šest skokova.

Porazom Reala vodeću poziciju na ljestvici preuzela je Barcelona koja je na domaćem parketu vrlo lako svladala Valladolid 83:50. Gosti nisu imali nikakve šanse, od samog početka susreta bili su u rezultatskom minusu, a prednost Barcelone je iz minute u minutu rasla. Erazem Lorbek s 18 poena i 11 skokova predvodio je pobjednika kod kojeg je Juan Carlos Navarro dodao 13 poena. Kod gostiju Lamont Barnes ubacio je 15 poena, a Robert Battle dodao je 11 poena i seedam skokova.

Vrlo visoku pobjedu upisao je i Cajasol koji nije imao nikakvih problema protiv Murcije. Momčad iz Seville slavila je 99:59 stigavši do ovako visoke prednosti već za tri četvrtine. Duško Savanović ih je predvodio s 18 poena, a 16 poena i sedam skokova dodao je Tariq Kirksay. Kod Murcije po deset poena ubacili su Pedro Robles, Tomas Delininkaitis, Miloš Vujanić i Vlado Šćepanović.

U utakmici velikih brojki Lagun Aro je odnio pobjedu s gostovanja kod Alicantea slavivši 102:100. Mirna ruka gostiju s linije slobodnih bacanja u završnici je bila presudna, a najveće zasluge za pobjedu odnose Antwain Barbour s 23 poena i Andy Panko s 18 poena i pet skokova. Kod domaćina Mindaugas Katelynas ubacio je 22 poena uz osam skokova, a naš Mario Stojić za 31 minutu dodao je 16 poena (6/10) uz sedam skokova.