PSV u zadnji tren

Vedran Babić • subota, 12.12.2009.

Derbi utakmica 17. kola Eredivisie odigrana je u Eindhovenu. PSV je pred 34.000 navijača na Philips stadionu dočekao AZ i do tri boda stigao četiri minute prije kraja, zadržavši tako korak s vodećim Twenteom, koji je slavio kod kuće protiv NAC-a.

Neumoljivi i još uvijek neporaženi dvojac nizozemske lige i dalje nastavlja nizati pobjede. PSV je do osme u nizu stigao protiv AZ-a, koji vjerojatno još ne može preboljeti primljeni pogodak u petoj minuti sučeve nadoknade, koji mu je u Liegeu protiv Standarda zatvorio vrata Europske lige na proljeće.

Kao da lekcija nije bila naučena, pa su aktualni prvaci i u Eindhovenu popustili u samoj završnici. Pogodak odluke za PSV postigao je joker s klupe Ola Toivonen u 86. minuti, koji je u igru ušao svega šest minuta ranije. Od 71. minute gosti su igrali s igračem manje poslije drugog žutog kartona Mounira El Hamdaouija.

S ovom pobjedom PSV se ponovno vraća na dva boda manje od Twentea, koji je nešto ranije s 3:1 porazio NAC i ostvario 12. uzastopnu pobjedu. Iako su gosti poveli dvije minute prije kraja prvog dijela (De Graaf), domaćini su u nastavku postigli tri gola i preokrenuli utakmicu. Dvostruki strijelac bio je Miroslav Stoch, a konačnih 3:1 postavio je Bryan Ruiz.

U dobroj formi je i Feyenoord, koji je u gostima kod Heerenveena stigao do treće pobjede u nizu. Bilo je 2:0, a strijelci su u drugom dijelu bili Hofland i Tomasson.

I konačno, "fenjeraš" Waalwijk je doživio i 14. poraz u sezoni. Ovoga puta s 3:0 je poražen u Venlu kod istoimenog domaćina, koji se ovom pobjedom popeo na deveto mjesto ljestvice.