Bodulu 65 minuta u porazu Sparte

Vedran Babić • nedjelja, 13.12.2009.

Vrlo efikasna bila je nedjelja na nizozemskim prvoligaškim travnjacima. Na četiri terena postignuto je čak 19 pogodaka, a uspješniji su bili gosti, koji su ostvarili tri pobjede i jedan remi.

Potencijalni mladi hrvatski reprezentativac Darko Bodul odigrao je 65 minuta u porazu njegove Sparte od Groningena 4:2. 20-godišnji Bodul, koji je inače na posudbi iz Ajaxa, utakmicu je započeo u prvom sastavu, ali se nije nametnuo te je bio zamijenjen. Junak gostujuće pobjede svakako je trostruki strijelac Thomas Enevoldsen, koji je sve svoje pogotke postigao u samo pola sata igre.

Vodeći pogodak danski veznjak je postigao u 11. minuti, da bi Sparta poravnala već u 19. preko Falkenburga. Za 2:1 Groningena pogađa Tim Matavž u 23. minuti, a onda na scenu ponovno stupa Enevoldsen, koji pogocima u 28. i 40. minuti odvodi svoju momčad na nedostižnih 4:1. Tek je Sander van Gessel u 64. minuti smanjio na 4:2.

Kriza Sparte tako se nastavlja. Trenutno 11. momčad ljestvice već petu utakmicu ne zna za pobjedu, dok je Groningen ovom pobjedom prekinuo niz od tri utakmice bez trijumfa i sada zauzima 12. mjesto.

Četiri pogotka u gostima postigao je i Heracles. On je s 4:1 porazio Den Haag i upisao treću uzastopnu pobjedu, koja ga još uvijek drži vrlo visoko na ljestvici (6. mjesto). Dvostruki strijelac bio je Bas Dost, a ostala dva gola djela su Marka Vejinovića i Willyja Overtooma. Jedini pogodak za domaćina postigao je Looms.

U svojevrsnom derbiju začelja Roda je u gostima s 3:1 nadigrala Willem II uz dva gola Madsa Junkera, dok su jedini remi u ovom kolu odigrali Vitesse i petoplasirani Utrecht. Bilo je 2:2, a domaćini su do boda stigli u 89. minuti pogotkom Claudemira.