Lille gazi sve pred sobom

Maja Giljanović • nedjelja, 13.12.2009.

Nogometaši Lillea su u 17. kolu Le Championnata ubilježili četvrtu pobjedu uzastopce i četvrtu utakmicu zaredom u 90 minuta postigli četiri gola.

Lille prolazi kroz čudesno razdoblje. Suigrači bivšeg zagrebaša Marka Marića koji nije bio 20 putnika u Monte Carlo upisali su i četvrtu pobjedu uzastopce. LOSC je protiv Monaca usred Loiusa II četvrti put uzastopce odigrao briljantnih 90 minuta i četvrti su put postigli četiri gola nakon 4:0 protiv Valenciennesa, 4:3 protiv Lyona i 4:0 protiv Saint-Etiennea.

Posljednji su put u Le Championnatu izgubili sredinom studenog (Montpellier) i provizorno zaradili sedam pozicija i izbili na treće mjesto tri boda iza Bordeauxa. Pobijedi li Lyon kasnije večeras Bordeaux, Lille će nakon 17 odigranih utakmica zauzimati četvrto mjesto.

Monaco u kojem ni Lacombe poput Garcije na suprotnoj strani na Marića nije računao na reprezentativca Jerka Leku i bivšeg kapetana sedmerostrukog prvaka (posljednji put 2000.) i bivšeg viceprvaka Europe (Porto) je pao bez ispaljenog metka.

De Melo je Ruffiera probio u 35. i 55. minuti, Cabaye je u 72. postigao gol iz jedanaesterca koji je skrivio Adriano i zaradio izravni crveni karton, a točku je na i protiv demoraliziranih Kneževa stavio Aubameyang u 82. minuti.

Gostujućim se bodovima osladio i Montpellier. Lani drugoligaši igrači trenera Rene Girarda nakon 1:0 u Toulouseu Bordeauxu su se primakli na samo bod razlike, a gol odluke je u 11. minuti dao Camara.

Saint-Etienne pušta na sve strane. Najtrofejniji francuski klub je i petu utakmicu bez pobjede od čega je i treći put ostao praznih ruku. Les Verts nisu pobijedili dulje od mjesec dana (Nancy), protiv Le Mansa i Sochauxa su izvukli bod, a nakon Lillea (0:4) razbio ga je i PSG.

36,462 navijača na Parku prinčeva veselilo se trećoj pobjedi svojih pulena na posljednje četiri utakmice ovog puta nakon 1:0 protiv Auxerrea i 5:2 protiv Boulognea u potpisu Luyindule (11.), Sessegnona (13.) i Erdinga protiv slabašnog Saint-Etiennea.

Tri je boda osvojio i Sochaux protiv fenjeraša Grenoblea bivšeg dinamovca Josipa Tadića (devetka Grenoblea je i dalje na oporavku od ozljede gležnja) golom Mikarija u 28. minuti.