Runji bodovi protiv Nice

Maja Giljanović • subota, 12.12.2009.

Hrvatski reprezentativac Vedran Runje i njegov Lens pružili su veliku partiju osobito u prvom poluvremenu utakmice 17. kola protiv Nice. Sang et Or su slavili 2:0, upisali svoju četvrtu pobjedu u posljednjih pet utakmica i uspeli se na 13. mjesto.

Bivši hajdukovac i hrvatski reprezentativac Vedran Runje i njegov Lens su koncem listopada zauzimali 19. poziciju samo jednu ispred sirotog, tih dana bez ijednog boda, Grenoblea. Bivši (1998.) prvaci su se tijekom studenog konsolidirali i od mogućih 15 na posljednjih pet utakmica osvojili 10 bodova.

Bod su osvojili protiv Lorienta (1:1), a pobijedili su redom Sochaux (2:1), Nancy (2:1) i Marseille (1:0). Prošli tjedan su poklekli u Boulogne-sur-Meru (1:2), ali su se u 17. kolu vratili na pobjedničko kolosijek. Nicu su na svom Felix-Bollaertu u prvom poluvremenu zabili u "mišju rupu" i nakon prvih 45 minuta vodili golovima Akalea (18.) i Maoulide (36.).

Malijac Bagayoko se u 47. minuti potrudio sasvim zagorčati život gostujućim navijačima kad je nakon lakta u lice Kovačevića zaslužio izravno isključenje i svoje suigrače ostavio s devetoricom u polju. U konačnici se Lens, međutim, zadovoljio 2:0 pobjedom koja mu je donijela skok u sigurnost 13. mjesta.

Gosti se nisu osladili ni u Marseilleu. Boulogne je odolijevao prvo poluvrijeme dok ih Olympique, bez svog prvog strijelca Nianga (sedam golova) koji je na utakmici protiv Reala u Ligi prvaka slomio ključnu kost i Deschamps će bez Senegalca morati između četiri i šest tjedana, nije slomio golovima Heinzea u 48. i Taiwa iz jedanaesterca u 54. minuti.

S(p)retna "jedinica" Marseille je katapultirala sa sedmog na drugo mjesto tri boda iza Bordeauxa koji sutra gostuje u Lyonu.

Tri su boda osvojili i nogometaši Rennesa. Nancy je vodio nakon prvog poluvremena golom Fereta (40.), ali je Correina momčad sama sebe pobijedila. Traore je u 48. postigao gol u mrežu svog Bracigliana, a Macaluso je svojim drugim žutim kartom Rennesu u 67. minuti dao brojčanu prednost koju su gosti iskoristili samo dvije minute poslije i slavili golom Marveauxa.

Valenciennes je u Le Mansu propustio zlatnu prigodu uspeti se na drugo mjesto samo dva boda iz Bordeauxa. Corchia je u 30. minuti Le Mansu donio vodstvo samo da bi ga Valenciennes tri minute kasnije poništio (Danic).

Le Mansov Maiga je u 45. minuti zaslužio drugi žuti i isključenje, ali VA ne samo da nije iskoristio prednost igrača više i postigao svoj drugi gol nego je u sudačkoj nadoknadi utakmice sam poklekao i izgubio 1:2. Najbolji igrač utakmice Le Tallec je u 94. minuti svom novom treneru Arnaudu Cormieru koji je sredinom tjedna ustoličen nakon odlaska Portugalca Paula Duartea osigurao savršen start i svojoj momčadi donio prvu pobjedu u posljednjih devet pokušaja.

Auxerre je bez ozlijeđenog Jelena izgubio od PSG-a i Nancyja, Poljak se večeras vratio i Auxerre je osvojio bod u Lorientu. Les Merlus su odigrali "viktoriju" na gol gostiju, ali je Sorin zaustavio sve pokušaje Lorienta, udarac Gameira u 7., Vahirue u 31. i 74., Sose u 77. i Diarre u 86. i 93. minuti.

Le Championnat, 17. kolo:
Le Mans - Valenciennes 2:1, Marseille - Boulogne 2:0, Nancy - Rennes 1:2, Lens - Nice 2:0, Lorient - Auxerre 0:0