Na krilima Vrkića i Sobina

Branimir Korać • nedjelja, 13.12.2009.

U posljednjem susretu devetog kola A-1 lige košarkaša Split je u gostima bio bolji od Trogira 84:77 uz odličnu igru dvojca Zoran Vrkić - Josip Sobin...

Lokalni derbi Trogira i Splita zaključio je deveto kolo A-1 lige košarkaša. Trogir je ugostio Splićane, ali nije ih uspio svladati, gosti su imali više raspoloženih igrača i u konačnici su zasluženo slavili.

Prvo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj igri da bi u trećoj četvrtini Splićani ušli u seriju i pobjegli na dvoznamenkastu prednost. Tu je susret riješen, sva nastojanja Trogirana za hvatanjem zaostatka bila su neuspješna i gosti se vraćaju kući s vrijednim bodovima i omjerom 5-4. Čak šest momčadi nalazi se od drugog do sedmog mjesta s omjerom 5-4, a u tom društvu su i Trogirani i Splićani.

U pobjedničkom sastavu Josip Sobin ubacio je 24 poena uz 12 skokova, a Zoran Vrkić 22 poena. Kod domaćina Toni Bizaca ubacio je 21 poen, a Anto Bilić 20 poena (trica 6/8).