Borussia projurila Wolfsburgom

Borna Rupnik • nedjelja, 13.12.2009.

U nedjeljnim susretima 16. kola Bundeslige više razloga za zadovoljstvo imali su gosti. Stuttgart je odnio bod na teškom gostovanju u Mainzu, a Borussia iz Dortmunda nadigrala je prvake usred Wolfsburga...

Branitelj bundesligaškog naslova je nakon ispadanja iz Lige prvaka morao progutati još jednu gorku pilulu. Sva tri boda iz Wolfsburga odnijela je dortmundska Borussia, upisavši pobjedu 3:1.

Da nedjelja neće biti dobar dan po domaće navijače najavio je Lucas Barrios s dva pogotka u prvih deset minuta i tako poremetio sve planove koje je Armin Veh imao za utakmicu. Barriosu je oba puta pogodak pripremio Mohamed Zidan.

O slaboj predstavi Wolfsburga najbolje svjedoči činjenica da je Veh već u 22. minuti obavio dvije zamjene, a i treću je morao obaviti u prvom dijelu, zbog ozljede Gentnera.

Na nedostižnih 3:0 povisio je Patrick Owomoyela još prije odlaska na odmor, a utješni pogodak za domaćine postigao je Grafite u 55. minuti.

Stuttgart pod novim trenerom Christianom Grossom traži povratak barem u sredinu tablice, a u Mainzu su bili na pragu druge uzastopne pobjede. U Ligi prvaka svladali su Unireu i osigurali nastavak natjecanja, no Mainz ih je zaustavio u posljednjim trenucima.

Gosti su, naime, vodili od 11. minute zahvaljujući golu Pavela Pogrebnjaka, ali je u 90. minuti iz kaznenog udarca poravnao Polanski.