Branimir Korać • utorak, 15.12.2009.

Jedan niz u NBA ligi noćas je nastavljen dok je jedan prekinut. Celticsi su upisali 11. pobjedu u nizu, a Sixersi su prekinuli niz od 12 uzastopnih poraza. Za najveće iznenađenje pobrinuli su se Timberwolvesi pobjedom u Salt Lake Cityju...

Boston Celticsi upisali su 11. uzastopnu pobjedu. Na gostovanju u Memphisu slavili su 110:105, a ključnu tricu 17 sekundi prije kraja ubacio je Ray Allen. Boston je dvije i pol minute prije kraja imao osam poena prednosti, međutim Memphis je odigrao odlično u naredne dvije minute i smanjio na 107:105. Ipak, Allen je imao mirnu ruku i ubacio tricu koja je odlučila pobjednika.

Paul Pierce predvodio je strijelce Bostona s 19 poena i šest asistencija, a slijedili su ga s po 18 poena Allen i Rajon Rondo koji je dodao devet asistencija. Kod Memphisa Rudy Gay ubacio je 23 poena uz sedam skokova, O.J. Mayo dodao je 21 poen, a Zach Randolph 20 poena i pet skokova.

Orlando je tek u zadnje tri minute slomio otpor Indiane. Tri minute prije kraja susreta rezultat je bio poravnat 96:96, no onda je krenula serija Orlanda 10:0 koja je odlučila pobjednika. Indiana je do kraja susreta ubacila tek dva poena s linije slobodnih bacanja i Magic je slavio 106:98.

Vince Carter ubacio je 28 poena, a Dwight Howard 21 poen uz čak 23 skoka. Howard je na liniji slobodnih bacanja stajao čak 22 puta i ubacio je 13 slobodnjaka. Kod Pacersa 26 poena ubacio je Mike Dunleavy, a 14 poena uz šest skokova Troy Murphy.

Niz od čak 12 uzastopnih poraza prekinula je Philadelphia koja je sa 117:101 bila bolja od Golden State Warriorsa. Sixersi su bili uvjerljivo bolji, a pobjednika su riješili već početkom drugog poluvremena kada su pobjegli na više od 20 poena prednosti. Uoči posljednje četvrtine vodili su 97:68 i Golden State je samo smanjio vrlo visok zaostatak. Thaddeus Young ubacio je 26 poena uz 14 skokova, Allen Iverson dodao je 20 poena, a Samuel Dalembert 12 poena uz 13 skokova. Kod Warriorsa Corey Maggette ubacio je 24 poena, a Anthony Randolph 15 poena uz pet skokova.

Zanimljivo je bilo u Dallasu gdje su New Orleans Hornetsi dugo prijetili, ali nisu na kraju uspjeli svladati Maverickse. Mirnom rukom s linije slobodnih bacanja u završnici Mavsi su stigli do pobjede 94:90.

Jose Barea odigrao je utakmicu sezone ubacivši 23 poena, 14 poena i osam skokova dodao je Josh Howard, a 13 poena i 13 asistencija Jason Kidd. Kod poraženih Chris Paul ubacio je 20 poena uz 16 asistencija, a Darius Songaila dodao je 12 poena.

U derbiju večeri Denver Nuggetsi bili su bolji od Oklahome 102:93. Nuggetsi su odigrali vrlo dobro prvo poluvrijeme gdje su i stvorili visoku prednost i pokušaju Thundera u drugih 24 minute nisu bili dovoljni. Domaćin je bez većih problema stigao do pobjede. "Nije bilo baš posebno lijepo, ali zadovoljan sam rezultatom. Možemo bolje igrati, no pobjeda protiv ovakvog protivnika je uvijek velika", rekao je George Karl nakon susreta.

Kevin Durant bio je po učinku prvo ime utakmice s 32 poena i deset skokova, Russell Westbrook dodao je 14 poena i šest skokova, ali to sve nije bilo dovoljno. Kod domaćina Carmelo Anthony ubacio je 31 poen uz pet skokova, J.R. Smith 19 poena, Chris Andersen 15 poena uz 11 skokova, a 11 skokova dodao je i Kenyon Martin.

Za iznenađenje večeri pobrinula se Minnesota koja je tek četvrtu pobjedu u sezoni ostvarila na teškom gostovanju u Salt Lake Cityju. Tri sekunde prije kraja novak Jonny Flynn položio je za pobjedu, Jazzeri su imali posljednji napad, ali pokušaj za tricu Derona Williamsa bio je neprecizan.

Flynn je briljirao s 28 poena i pet asistencija, 23 poena i 12 skokova dodao je Al Jefferson, 22 poena Corey Brewer, a 11 poena i 14 skokova Kevin Love. Kod Jazzera utakmicu sezone odigrao je Deron Williams s ubačenih 38 poena uz 13 asistencija, a Carlos Boozer dodao je 14 poena i 14 skokova.

Neizvjesno do posljednjih trenutaka bilo je i u dvoboju LA Clippersa i Washingtona, a Clippersi su doslovno ukrali pobjedu 97:95. Posljednjih 11 sekundi imali su Wizardsi za napad kod 97:95, međutim Eric Gordon ukrao je loptu Earlu Boykinsu i odveo svoju momčad do pobjede. Gordon je ubacio 29 poena uz pet ukradenih lopti, Chris Kaman upisao je 23 poena uz 11 skokova, Baron Davis 14 poena uz 12 asistencija, Marcus Camby uhvatio je, a Brian Skinner 11 skokova. Kod Wizardsa Antawn Jamison ubacio je 32 poena uz 11 skokova, Caron Butler 20 poena uz sedam skokova, a Brendan Haywood 12 poena uz 12 skokova.