Vodeni sportovi

Dubrovčani prvi finalisti

Ivana Jurica • subota, 19.12.2009.

Vaterpolisti dubrovačkog Juga napravili su pretposljednji korak prema obrani naslova pobjednika Kupa Hrvatske. Na Final fouru koji se igra u Zadru pobijedili su, u prvom polufinalnom susretu, splitski Mornar sa 18:10.

Jug CO – Mornar BS 18:10 (1:2, 7:3, 6:4, 4:1)

Zadar, bazen na Višnjiku, gledatelja 400

Jug CO: Vićan (8 obrana), Vranješ 1, Bošković 2, S. Sukno 4, Joković 3, Seman, Marković, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud 2, Drobac 2, Obradović 2, Nižić, Ivanković 1, trener: Elvis Fatović.

Vezane vijesti

Mornar BS: Kačić (6 obrana), Burić, Marinić-Kragić 3, Čorušić, Kalebić, Oreb 1, Jerković, Vojković, Mataić, Buzdovančić, Marelja 2, Udiljak, Ban 4, Bratić, trener: Joško Kreković.

Igrač više: Jug Co 8/14, Mornar BS 9/12

Peterci: Jug CO 2/2, Mornar BS 0/2

Suci: Brala i Franulović (oba Rijeka)

Splićani su se sa favoriziranim vaterpolistima Juga nosili tek u prvih osam minuta igre. Početnu prednost stekla je momčad Joška Krekovića nakon gola Oreba, a Bratić je pogodio i za 2:0. Prvi gol za Dubrovčane postigao je Andro Bušlje, a bio je to i rezultat nakon prve četvrtine.

Nakon toga Jug ubacuje u višu brzinu što Mornar više ne može pratiti. Dubrovčani na startu rade seriju od 4:0 i dolaze do vodstva od 5:2. U strijelce su se upisali Sandro Sukno (dva puta), Marko Ivanković i Maro Joković. Ban je s igračem više smanjio na minus dva (6:4). Bošković i Obradović donose i četiri gola prednosti svojoj momčadi, ali Marinić-Kragić smanjio je na minus tri na poluvremenu (8:5).

Početkom treće četvrtine Jug ima i pet golova prednosti (10:5). Nakon isključenja Ivana Sukna s pravom zamjene sredinom četvrtine Splićani se vraćaju na minus tri (11:8). Kvalitetniji Dubrovčani odgovaraju s tri uzastopna gola i rezultat je 14:8. Marelja je pogodio za 14:9 uoči osam posljednjih minuta igre.

Razliku stečenu u ranijem dijelu utakmice momčad Elvisa Fatovića još je povećala do kraja utakmice. S četiri nova gola u mreži Kačića zaključili su polufinalni susret koji im je donio priliku da se bore za novi pokal.

Najefikasniji su sa četiri gola bili Sandro Sukno iz Juga i Marin Ban iz Mornara.