Primera División, 15. kolo, 19.12.2009, 18:00 h
Athletic Bilbao 2:0 Osasuna
Osasuna

Bilbao vlada Baskijom

Maja Giljanović • subota, 19.12.2009.

Athletic Bilbao je u manje od 15 minuta utakmice 15. kola Primere slomio otpor Osasune i pokazao joj koja je najbolja momčad u Baskiji.

Bilbao je od mogućih 21 na posljednjih sedam utakmica večeras protiv Osasune osvojio 16. bod. Jedini put od konca listopada (0:2 protiv Getafea) ponosni Baski su praznih ruku napustili travnjak protiv Valencije u 13. kolu (1:2), a nakon remija protiv Barcelone (1:1) i pobjeda protiv Atletica (1:0), Racinga (2:0), Almerije (4:1), Zaragoze (2:1) slavili se i protiv susjeda iz obližnje Pamplone.

Osasuna je pred 31,000 navijača u Bilbau pukla u manje od 15 minuta. Francisco Yeste je u 1. minuti iskoristio zbunjenost Ricarda i Josetxa i prvi se put u 10. nastupu upisao u strijelce, a Ricarda je u 12. minuti svojim četvrtim ovosezonskim pogotkom svladao i Fernando Llorente.

Vezane vijesti

Skupo je Osasuna platila izostanak svog napadačkog tandema ozlijeđenih Carlosa Arande i Waltera Pandianija i Iraizoza praktički nijednom nije ozbiljnije ugrozila, a ni obrana joj nije odigrala za pamćenje jer zamalo su potopljeni (Gurpegi, Javi Martinez, Llorente i Iraola smilovali su se gostima).

Pobjedom na svom San Mamesu protiv neinspirane Osasune bivšeg španjolskog izbornika Jose Antonija Camacha igrači Joaquina Caparrosa su potvrdili kandidaturu za plasman u Europu sljedeće sezone jer nakon 15 odigranih utakmica zauzimaju šesto mjesto dva boda manje od Valencije koja je na poziciji koja donosi Ligu prvaka.