Hemofarm slavio u Tivoliju

Vedran Babić • subota, 19.12.2009.

U ostale tri utakmice 13. kola NLB lige odigrane ove subotnje večeri Hemofarm je u Ljubljani iznenadio Union Olimpiju, dok su Crvena zvezda i Budućnost upisali domaće pobjede.

Hemofarm je još jednom potvrdio kako mu Tivoli i te kako odgovara. Iako je većim dijelom susreta bio u minusu, klub iz Vršca je sjajnom završnicom stigao do osme pobjede (79:72). Olimpija je u drugom poluvremenu u nekoliko navrata imala i plus osam, ali tu prednost nije uspjela zadržati.

Četiri minute prije kraja vodstvo slovenskog prvaka je iznosilo 63:57, a onda je krenula velika i pobjednička serija gostiju. Predvođen tercetom Boban Marjanović - Miljan Pavković - Jarod Cameron Stevenson, Hemofarm je do kraja utakmice postigao 22, a primio samo devet koševa, zaključivši tako posljednju četvrtinu rezultatom 30:17.

Marjanović je bio najbolji strijelac gostiju s 18 koševa, dok je Stevenson ubacio 17, a Milan Mačvan 14. Pavković je postigao 11 koševa. Kod domaćina, kojima je ovo četvrti poraz, najviše su se istakli Matthew Walsh (18 koševa, 8 skokova) i Sani Bečirović (14 koševa).

Crvena zvezda je u svojem Pioniru rutinski upisala šestu pobjedu protiv posljednjeplasirane Bosne, iako se u samoj završnici poigravala i umalo doživjela poraz. Gosti su se odlično držali prvih devet minuta i vodili 17:16, ali su onda domaćini ubacili u veću brzinu i napravili seriju 19:2. Tri minute prije kraja poluvremena Zvezda je imala 17 koševa viška (42:25), a isti razmak semafor je pokazivao i u 25. minuti (56:39).

U narednom periodu igre Zvezda je rutinirano držala prednost i činilo se kako će bez većih turbulencija privesti utakmicu kraju. Međutim, ono što je uslijedilo bilo je nepotrebno opuštanje domaćih košarkaša, čija je prednost četiri minute prije kraja iznosila svega dva koša (76:74). Ipak, do senzacije nije došlo. Beograđani su ponovno pojačali kada je trebalo i završili s 85:79.

Marko Kešelj je s 19 koševa predvodio pobjednike, a pratili su ga Filip Videnov sa 16 te Elmedin Kikanović i Tadija Dragićević sa po 14 poena. Kod Studenata najviše su ubacili Goran Bajić (14) te Feliks Kojadinović i Božo Đurasović (oba po 13).

U posljednjoj utakmici večeri Budućnost je sa 78:70 bila bolja od FMP-a uz 25 koševa veterana Gorana Jeretina. Momčadi iz Podgorice to je sedma pobjeda, a FMP-u već osmi poraz.