Cedevita nemoćna protiv Cibone

Branimir Korać, Edvard Burić • nedjelja, 20.12.2009.

U susretu 13. kola NLB lige Cibona je upisala 11. ovosezonsku pobjedu u regionalnoj ligi te ostala i dalje čvrsto na prvoj poziciji na ljestvici. U gostima kod Cedevite Cibona je slavila ipak teže nego što to konačnih 87:72 pokazuje...

Od samog početka utakmice Cibona se postavila autoritativno. Tricom Rozića, a onda i košem Tomasa odlazi na 5:0. Rozić zabija za 7:0, a nakon toga Petrović postiže prve Cedevitine koševe nakon četiri i pol minute igre. Renomirani gosti stalno povećavaju razliku i s četiri uzastopna koša Bogdanovića odlaze na plus 13 (22:9). S druge strane Mobley postiže svoju drugu tricu, pa nakon toga i svoj osmi koš te spušta na 14:22 za kraj prve četvrtine.

Amerikanac Gordon otvara drugu četvrtinu s četiri koša, istrčava kontru i odvodi Cibonu na 26:16. Pridružuje mu se Tomas koji tricom ponovno postavlja najvećih 13 koševa razlike (16:29). Ipak, Žižić postiže svoje prve koševe, to ga očito dodatno motivira i stavlja šest u nizu za sebe ali i Cedevitu (22:29). Do kraja poluvremena Cedevita izvodi deset slobodnih bacanja, postiže devet koševa i samo još tricu Marina Baždarića u zadnjem napadu za 34:40 i kraj prvog poluvremena. Kod Cibone u tom periodu zabijaju Gordon i Tomas.

Treću četvrtinu Cedevita se približava i s pet koševa Krasića dolazi na minus jedan (43:44). Cibona prebacuje u višu brzinu i Rozićevom kontrom ponovno bježi. Rezultat je 43:51 pa minutu odmora uzima klupa Cedevite. Do kraja četvrtine domaći košarkaši uspjevaju malo smanjiti na 50:55.

Zadnju četvrtinu Cedevita otvara košem Baždarića, odgovara Radošević, koš nakon toga zabija Žižić a onda Radošević dobiva tehničku zbog prigovora. Cedevita to kažnjava košem Baždarića s linije slobodnih bacanja i samo je 56:57. To je očito razljutilo Vukove koji su počeli igrati još kvalitetnije. Razlika se počela povećavati i brzo je 60:69. Četiri uzasopna koša za Cibonu zabija Andrić. Krasić još zabija za 67:71 i malo nade za domaće navijače. Ali, do kraja više nije bilo uzbuđenja i Cibona je utakmicu rutinski privela kraja s ipak prevelikih 15 koševa razlike (72:87). Cedevita se na kraju predala što je Cibona kaznila i zatvorila utakmicu serijom 8:2.

Cibonu su do pobjede vodili Marko Tomas s 25 koševa i Gordon s 21 košem i pet dodavanja, za Cedevitu najbolji Krasić s 18 i Baždarić 15 koševa.