Uzvrat za poraz u Domžalama

Edvard Burić • srijeda, 23.12.2009.

U prvom kolu NLB lige Cedevita je u Domžalama imala pobjedu u rukama, ali uspjela je prokockati visoku prednost i upisati poraz. U uzvratu u Podsusedu domaćin je bio koncentriraniji i uzvratio je Heliosu za poraz slavivši na krilima Žižića i Baždarića...

Od samog početka Cedevita je ušla koncentrirano i napravila početnih 7:0. Time je prisilila gostujućeg trenera Trifunovića na minutu odmora. Prvi koš za Helios u idućem napadu postiže Snow, a onda Cedevita na krilima Baždarića bježi na 14:2. Izgledalo je kao da gosti namaju što tražiti u Sutinskim vrelima i kako će Cedevita prelomiti utakmicu već u prvom poluvremenu. Ipak, brzo smo se prisjetili prve utakmice u Domžalama gdje je Helios kaznio Cedevitino opuštanje. Kada su se gosti pribrali i vratili u utakmicu bilo je sasvim jasno da će utakmica biti zanimljiva. Koševima Domena Lorbeka Helios je na minus tri (20:17), do kraja četvrtine Žižić ubacuje četiri za redom i rezultat je 24:17.

Drugu četvrtinu Helios igra odlično i Delićevim dvjema tricama za redom preuzima vodstvo (27:30). Subotić približava Cedevitu (29:32, 31:32), ali Delić ponovno zabija tricu za 31:35. Kada i Paravinja zabija za 31:37 zvono za uzbunu se oglasilo. Do kraja poluvremena zabijaju i jedni i drugi, a Helios na veliki odmor odlazi s plus četiri (38:42).

Treći dio utakmice gosti iz Domžala drže prednost do 53:58 (koševima Snowa i Zagorca), a onda Cedevita polako kreće. Četvrtinu zatvara Anderson polaganjem i dodatnim košem za 63:60.

Baždarić i Anderson zabijaju i u zadnjoj četvrtini, obrana nastavlja igrati odlično i brzo je 66:60. Mobley potom zabija tricu, odgovara Snow s iste udaljenosti, Zagorac i Paravinja smanjuju na minus dva (69:67) i nadu gostima. A onda na scenu stupa Andrija Žižić koji skače u obrani, zabija u napadu i brzo je 78:68. Delić na drugoj strani opet zabija tricu, dva od četiri slobodna bacanja, ali to je premalo za preokret. Baždarić uz prekršaj zabija tricu za 86:73, poentira i s linije slobodnih bacanja i utakmica je riješena. Cedevita je imala i najvećih 92:76, ali su gosti malo smanjili. Još samo treba dodati kako se gostujući trener nije mogao pomiriti s lošom igrom svojih igrača i porazom nad glavom pa je zadnju četvrtinu vršio pritisak na suce provocirajući tehničku pogrešku. Nju na kraju ipak nije dobio, a završilo je 92:81 petom tricom Delića.

Za Cedevitu odlični Baždarić s 25 i Žižić 24, Anderson je dodao 17 uz pet dodavanja. Za goste iz Slovenije najefikasniji su bili Delić s 17 i Zagorac 14 koševa.