Toulouse 1:2 Bordeaux
Bordeaux

Bodovi s(p)retnom Bordeauxu

Maja Giljanović • srijeda, 23.12.2009.

Osmu pobjedu uzastopce u svim natjecanjima ostvario je večeras u posljednjoj utakmici jesenskog dijela sezone Bordeaux u Toulouseu. Susret dviju najboljih obrana Le Championnata odlučilo je isključenje M'Benguea u 73. minuti nakon kojeg je Wendel uz svesrdnu pomoć Sissoka postigao pobjednički gol za Žirondince.

Bordeaux je posljednju utakmicu izgubio 21. studenog protiv Valenciennesa (0:1) i nanizao Juventus (2:0), Nancy (3:0), PSG (1:0), Maccabi (1:0), Lyon (1:0), Montpellier (1:0), Lorient (4:1) i večeras Toulouse.

Ljubičice su Žirondincima pružile čvrst otpor, ali ih je presjeklo isključenje M'Benguea u 73. minuti.

Vezane vijesti

Toulouse je pokazao zube u 4. minuti i poveo golom Machada, ali Bordeaux je izjednačio niti pet minuta poslije preko Chamakha. Marokanac se pokazao kobnim po ambicije Toulousea i u 73. minuti kad ga je kao zadnji igrač u poziciji izglednoj za gol srušio M'Bengue i dao Bordeauxu brojčanu prednost koju prvaci nisu prokockali.

Valverdea koji je u majici Bordeauxa proveo šest godina do dolaska Carrassoa na Chaban-Delmas i koji je lani s njima proslavio naslov i Liga-kup u 75. je minuti prevario njegov Sissoko koji je nehotice skrenuo slobodnjak Wendela i darivao Bordeaux.

Toulouse može žaliti za prigodama u prvom redu Gignaca (60., 81.) koji je pokušavao, ali nije uspio probiti Carrassoa, a neprecizan je bio i Machado u 53. minuti.

Bordeaux ispred svojih prvih pratitelja Lille vodi devet bodova prednosti, a ispred Lyona, koji je ljetos u momčad uložio više od 70 milijuna eura, čak 13.