Premiership, 19. kolo, 27.12.2009, 14:30 h
Arsenal
Arsenal 3:0 Aston Villa
Aston Villa

Marin Vuković • nedjelja, 27.12.2009.

Ogled najefikasnijeg napada i najčvršće obrane engleske Premier lige pripao je domaćem Arsenalu, koji je zahvaljujući pogocima sjajnog Cesca Fabregasa i Aboua Diabyja došao do pobjede i drugog mjesta prvenstvene ljestvice, gdje će i ostati izgubi li Manchester United u posljednjoj utakmici 19. kola.

Samo 27 minuta provedenih na travnjaku bilo je dovoljno Cescu Fabregasu da postigne dva pogotka, Arsenalu priskrbi super vrijednu pobjedu i barem privremeno preskakanje Manchester Uniteda na drugom mjestu engleske Premier lige. Fabregas je u igru ušao tek u 57. minuti, dvaput svladao Brada Friedela i potom se šest minuta prije kraja zbog ozljede ponovno vratio na klupu.

Eduardo da Silva u sastavu Topnika našao se od prve minute i na travnjaku ostao nešto više od sat vremena. Odigrao je solidnu utakmicu, ulazio u prilike, ali ono što se od njega očekuje ipak nije učinio. Najbliže pogotku bio je već u četvrtoj minuti susreta kada je lijepo primio loptu na samo nekoliko metara od gola, okrenuo se i preslabo pucao u ruke Friedela.

Aston Villa se dobro nosila s Arsenalom do ulaska Fabregasa, a španjolski je reprezentativac potom pokazao zašto je toliko bitan Wengerovoj momčadi. U 65. minuti pred kaznenim prostorom srušio ga je Richard Dunne, a Španjolac je savršeno izvedenim slobodnim udarcem prebacio živi zid i doveo Topnike u vodstvo.

Petnaest minuta kasnije utakmica je odlučena, Topnici su nakon greške Jamesa Milnera povukli brzu kontru, Theo Walcott je uposlio Fabregasa, a ovaj u situaciji jedan na jedan s Friedelom lakoćom zatresao mrežu i povisio na 2:0. Do konca utakmice Villina obrana još je jednom kapitulirala, u drugoj minuti sudačke nadoknade strijelac lijepog pogotka bio je Abou Diaby.

• Obrisan korisnik27.12.2009. u 23:41
    Svaka čast, uljepšali su mi ovu tmurnu nedjelju. GO GUNNERS !!!
  • Obrisan korisnik27.12.2009. u 19:45
    mislim da je premlad i treba mu utakmica i iskustva. Treba ga poslati u Croatiu Sesevete na kaljenje... :-D
  • Obrisan korisnik27.12.2009. u 18:27
    majstor je majstor, kod nas bi možda još uvijek bio premlad, nadam se samo da nije ozbiljna ozljeda
  • danchy27.12.2009. u 17:15