Zimski sportovi

Olimpija na -7, Red Bull gazi

Borna Rupnik • ponedjeljak, 28.12.2009.

Pobjeda Medveščaka nad Albom Volan u kombinaciji s porazom Olimpije u Villachu donijela je hrvatskom predstavniku ugodnih sedam bodova viška u borbi za doigravanje. S druge strane, Jesenice nastavljaju svoj preporod i kroje borbu za vrh...

Slovenski su predstavnici u ligi EBEL nedjelju proživjeli u različitim raspoloženjima. Olimpija je prokockala dobru priliku osvojiti poneki bod u Villachu, dok su posljednjeplasirane Jesenice otežale gostima iz Graza borbu za prvo mjesto na tablici.

Momčad iz Ljubljane povela je protiv domaćina preko Yareme već u petoj minuti, ali pri kraju prve trećine Villacher SV preokreće rezultat - za 2:1 pogađaju Fortin i Kromp. Međutim, Olimpija se ne predaje i u 24. minuti B. Goličič poravnava rezultat. Pobjednika je naposljetku presudio B. Petrik šest minuta prije kraja i poslao Medveščakovog konkurenta za osmo mjesto kući praznih ruku.

U dvoboju prvog i zadnjeg na tablici slavio je - zadnji. Tičar i Sabolič obradovali su navijače u Jesenicama u prvoj trećini, dok je krajem druge Day uspio tek smanjiti rezultat. Slovenci su ostatak utakmice odradili disciplinirano u obrani, ali i hrabro u napadu, te su tako smanjili zaostatak za svojim sunarodnjacima na samo šest bodova.

Red Bull će u Zagreb doputovati na krilima serije od pet uzastopnih pobjeda. U izravnom okršaju za treće mjesto nadjačali su Black Wingse u Linzu rezultatom 5:2. Nakon 1:1 u prvih 20 minuta - strijelci su bili Purdie i Duncan - sve je riješeno u drugoj trećini.

Tada Koch s dva i Trattnig s jednim golom odvode goste na nedostižnih 4:1, dok su konačni ishod ispisali Baumgartner i Latusa.

Vienna Capitalsi su se poravnali na vrhu s Graz 99ersima sigurnom pobjedom nad aktualnim prvacima iz Klagenfurta (4:1). Za Bečane su bili precizni Kranjc, Gratton, Casparsson i M. Rodman, a počasni pogodak za KAC postigao je Schuller.