Drogba i autogol spasili Chelsea

Marin Vuković • ponedjeljak, 28.12.2009.

Uvjerljivoj pobjedi nad Manchester Unitedom nogometaši Fulhama mogli su dodati i onu nad Chelseajem na Stamford Bridgeu, no bodove Bluesima spasili su Didier Drogba i debitant Chris Smalling pogotkom u vlastitu mrežu. Birmingham je na stadionu Brittania srušio klupski rekord po broju uzastopnih utakmica bez poraza, a Blackburn podijelio bodove sa Sunderlandom.

Sedamdeset minuta londonskog derbija na Stamford Bridgeu navijači Chelseaja sa strepnjom su pratili zbivanja na travnjaku, gdje su njihovi ljubimci pokušavali dostići prednost Fulhama iz četvrte minute. Zoltan Gera je iskoristio nesigurnost domaće obrane i doveo goste u vodstvo, koje su uspijevali održati sve do 73. minute.

Tada je Branislav Ivanović ubačajem na drugu vratnicu pronašao Didiera Drogbu, a ovaj glavom vratio Chelsea u utakmicu. Gosti se nisu niti snašli, a Chelsea je u potpunosti preokrenuo utakmicu samo dvije minute kasnije. Udarac Daniela Sturridgea obranio je Mark Schwarzer, no lopta pogađa nesretnog debitanta u redovima Fulhama Chrisa Smallinga i odsjeda u mreži za konačnih 2:1.

Chelsea je do kraja mogao slaviti i uvjerljivije, no udarac Salomona Kaloua pogodio je gredu. Drogba je ponovno spasio Chelsea, no na kraju utakmice oprostio se od navijača jer u siječnju odlazi na Afrički kup nacija.

Nikola Kalinić ni ovaj put nije bio u početnoj momčadi Blackburna, koji je na svom Ewood Parku podijelio bodove sa Sunderlandom rezultatom 2:2. Hrvatski napadač u igru je ušao tek u 73. minuti kao dio trostruke zamjene Sama Allardycea, čija je momčad u tim trenucima gubila s 2:1.

Džokeri s klupe ipak su vratili Roverse u utakmicu jer je samo tri minute po ulasku s klupe El Hadji Diouf pogodio mrežu gostiju i osigurao bod pogotkom za 2:2. Oba pogotka za Sunderland prethodno je postigao Darren Bent, a za prvi pogodak Roversa odgovoran je Morten Gamst Pedersen.

Iako su dosta namučili Everton, nogometaši Burnleyja i dalje su bez gostujuće pobjede. Na Goodison Parku su poraženi s 2:0, a pad u igri uslijedio je nakon isključenja Stephena Jordana, koji je u 62. minuti zaradio drugi žuti karton. Everton je iskoristio brojčanu nadmoć i golovima Vaughana i Pienaara u 83. odnosno 90. minuti upisao vrijedna tri boda.

Veliki pothvat ostvarili su igrači Birminghama, koji su na gostovanju u Stokeu ostvarili novu pobjedu i 11. uzastopnom prvenstvenom utakmicom bez poraza postavili novi klupski rekord. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Cameron Jerome u 50. minuti utakmice.