Messina još traži formulu

Branimir Korać • srijeda, 30.12.2009.

Real definitivno potresa kriza, upisan je i četvrti uzastopni prvenstveni poraz i to ovaj put u gradskom dvoboju s Estudiantesom. U drugom susretu 15. kola Spahijina Valencia svladala je Murciju...

Madridski Real nastavlja tonuti u španjolskom prvenstvu. U sezonu su ušli sa savršenih 11-0, no u zadnja četiri kola upisali su četiri uzastopna poraza i dozvolili Barceloni da im značajno odmakne. Posljednji poraz upisan je na gostovanju kod Estudiantesa, momčadi koju Real mora bez problema svladati.

U sastavu Reala debitirao je Marko Jarić i odmah dobio značajnu minutažu, ali niti to nije pomoglo. Estudiantes se žestoko borio i slavio. Estudiantes je produžetak izborio tricom Pancha Jasena sekundu prije kraja susreta, a onda je u dodatnih pet minuta, kao i većim dijelom susreta, bio na najvišoj razini. Dvadesetak sekundi prije kraja susreta imali su gosti vodstvo 80:78, no onda tricu ubacuje Daniel Clark i donosi domaćinima prednost. Nakon toga Jarić radi prekršaj u napadu nad Carlosom Suarezom, ovaj ubacuje jedno bacanje i više nije bilo vremena za povratak. Estudiantes je slavio 82:80.

Nik Caner-Medley ubacio je 19 poena uz devet skokova, Daniel Clark dodao je 16 poena, a Carlos Suarez 14 poena i 11 skokova. Kod Reala Louis Bullock ubacio je 18 poena (6/7 trica), a Jarić i Lavrinovič dodali su po 12 poena i osam skokova.

U drugom susretu Valencia je uz dosta muke tek u drugom dijelu slomila otpor Murcije i slavila 72:67. Spahijina momčad odigrala je blijedih prvih 20 minuta i morala se izvlačiti iz minusa u koji je upala, ali na kraju je uspjela slaviti i upisati očekivane bodove.

Nando De Colo ubacio je 14 poena uz sedam skokova, Victor Claver dodao je 12 poena i sedam skokova, a Matt Nielsen deset skokova. Kod gostiju Miloš Vujanić ubacio je 18 poena, a Vitor Faverani 11 poena uz pet skokova.