Zimski sportovi

Slovenci prokockali vodstva

Martina Oštrić • ponedjeljak, 04.01.2010.

Hokejaši u EBEL ligi odigrali su i 39. kolo. Svi austrijski klubovi u ovom su kolu odnijeli pobjede. Red Bull je na domaćem terenu pobijedio Albu Volan, a Jesenice i Olimpija prosuli su bodove kod Villacha i Beča. U austrijskom dvoboju Linz je pobijedio KAC...

Oslabljeni Ljubljančani krenuli su put Beča, gdje su ih dočekali raspoloženi Vienna Capitalsi, no unatoč nedostatku čak četvorice igrača, gostima su trebali samo četiri minute da dođu do dva gola prednosti. No, na žalost po Ljubljančane, to je uglavnom sve što su u utakmici uspjeli napraviti. U 14. minuti s dva igrača više na ledu Dan Bjornlie smanjuje rezultat, da bi ga pet minuta u drugom dijelu Benoit Gratton i poravnao. Do kraja drugog perioda domaći dolaze u vodstvo preko Slovenca Aleša Kranjca.

Posljednja trećina donijela je još dva gola u mreži slovenskog golmana Matije Pintariča. Dvije minute prije kraja utakmice u strijelce se upisao i Kevin Kraxner, a minutu potom, dok su Slovenci bez golmana išli na sve ili ništa peti gol domaćina pogađa Sean Selmser.

Dosta izjednačenu utakmicu odigrale su Jesenice na gostovanju u Villachu. Domaćini su poveli preko Gerharda Unterluggauera da bi Jeseničani u 12. minuti prvo izjednačili, a 30 sekundi potom i poveli. Drugi period donio je nova tri gola, i to, na radost domaće publike, sva tri u golu gostujućeg vratara Dova Grumeta-Morrisa, čime Villach, pokazalo se to u posljednjoj trećini, odlazi na nedostižnih 4:2. Do kraja utakmice Tomo Hafner samo uspio smanjiti rezultat za novi poraz svoje momčadi.

Red Bull iz Salzburga je na svom terenu imao dosta lagan posao protiv Albe, koja je domaćinima uspješno parirala samo u prvom periodu igre. Drugih 20 minuta donijelo je i dva gola u Satosaarijevoj mreži, a poentirali su Daniel Welser i Valentin Schennach.

Pogocima bogatu posljednju trećinu otvara gol Krisztiana Palkovicsa s igračem manje. Tri minute potom odgovara mu Douglas Lynch, a Mađari se vraćaju preko Artyoma Vaszjunyina. Strijelac za 4:2 bio je Matthias Tratting, dok je Thomas Koch utakmicu zaključio pogotkom u praznu mrežu.

U austrijskom dvoboju Linz je odnio minimalnu pobjedu nad KAC-om od 2:1. Dva od tri gola pala su u prvih 20 minuta, kada je domaćin, preko Brada Purdie poveo već u drugo minuti. Gosti su, s igračem više, izjednačili u 13. golom Michaela Craiga. Konačni rezultat postavio je Robert Lukas u 28. minuti.