Beckhamu uspješan povratak, Toniju ne

Borna Rupnik • četvrtak, 07.01.2010.

Burno talijansko kolo na terenima i izvan njih obilježile su pobjede milanskih klubova te povratak Davida Beckhama u Italiju. Luca Toni debitirao je za Romu, a Juventus upisao vrijedne bodove u Parmi...

Inter je zadržao svoju prednost pred drugoplasiranim Milanom pobjedom u Chievu. Jedini pogodak na susretu postigao je Mario Balotelli u 12. minuti utakmice, a mladi se talijanski napadač poslije utakmice ponovno požalio na ponašanje dijela navijača.

Crveno-crni gradski rivali bili su uvjerljiviji, uz čak tri dosuđena jedanaesterca: s 5:2 na San Siru stradala je Genoa. Sculli je doveo goste u vodstvo, no Ronaldinho, Thiago Silva, dva puta Borriello i naposljetku Huntelaar donose preokret, a poraz Genoe ublažio je novopridošli Suazo. David Beckham počeo je u prvih jedanaest i odigrao 75 minuta. Ivan Jurić odigrao je uz žuti karton cijelu utakmicu.

Juventus je slavio na nezgodnom gostovanju u Parmi, iako je zbog Caceresovog isključenja posljednjih dvadesetak minuta igrao s igračem manje. Salihamidžić je pogodio već u trećoj minuti, Amoruso izjednačio sredinom prvog dijela, a sva tri boda Juventusu je autogolom osigurao Castellini još prije odlaska na odmor.

Luca Toni debitirao je u Cagliariju, no njegova se momčad nije proslavila. Golovima Pizarra i Perrotte vodili su 2:0, Toni je ušao deset minuta prije kraja, ali domaćin je s dva gola u sudačkoj nadoknadi iščupao bod. Spas su donijeli Lopez i Conti, a gledatelji su se u velikoj mjeri bavili svojim pirotehničkim vještinama.

Napoli je pogocima Quagliarelle i Pazienze slavio kod Atalante, a Bari je istim rezultatom svladao Udinese. Spolli je Cataniji donio pobjedu nad Bolognom, a bodove su podijelili Sampdoria i Palermo (Cassano i Cavani). Igor Budan igrao je zadnjih pola sata.

Uvjerljivi su bili još Lazio i Fiorentina. Rimljani su uz dva pogotka pojačanja Floccarija preokrenuli vodstvo Livorna i dobili 4:1. Dario Knežević ušao je u 19. minuti i zaradio žuti karton.

Fiorentina je uz dva gola Gilardina prohujala Sienom (5:1). Mato Jajalo igrao je drugo poluvrijeme.