Sedan bez Rožića u četvrtfinale

Maja Giljanović • utorak, 12.01.2010.

Prvi četvrtfinalisti Liga-kupa su nogometaši Sedana koji su na svom Louis-Dugaguezu u utakmici osmine finala pobijedili Clermont. Utakmica između Le Mansa i Bordeauxa zbog snijega je odgođena niti pola sata prije predviđenog početka.

Utakmica između Sedana i Clermonta rasplela se slično njihovoj utakmici u Ligue 2 koju su odigrali u sklopu četvrtog kola i u kojoj je Sedan slavio 2:1. Suigrači Ante Rožića i večeras su na svom Louis-Dugaguezu Clermont pobijedili golom razlike (1:0) i izborili četvrtfinale Liga-kupa.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 57. minuti kad je golmana Fabrea svladao bivši igrač Monaca i belgijskog Mouscrona Alexis Allart, a naš 21-godišnjak, bivši branič Hajduka, Zadra, Cibalije i Trogira, u četvrtoj ovogodišnjoj pobjedi Sedana u Liga-kupu nije sudjelovao.

Osrednji (12.) drugoligaš Sedan je u prethodne tri utakmice u prvom kolu izbacio Caen (2:0), u drugom Dijon (2:1) i u šesnaestini finala, na opće iznenađenje svih, Auxerre (3:1).

Utakmica između Le Mansa i Bordeauxa odgođena je zbog nepovoljnih vremenskih neprilika. Travnjak stadiona Leon-Bollee proteklih je dana bio zaštićen pokrovom, ali čim je, poslijepodne oko 17 sati, zaštita uklonjena, u kratkom ga je roku prekrilo desetak centimetara snijega koji bez prestanka pada u Le Mansa i okolici.

Napadalo ga je dovoljno da u 20.25 sati, 20-tak minuta prije predviđenog početka utakmice, sudac utakmicu i odgodi. Žirondinci će prespavati u Le Mansu, a u 10 ujutro će se odlučiti hoće li se igrati sutra u 15 sati ili će se odgoditi do daljnjega.